25.06.2018 15:38

Ile szkód wyrządził Luke Cage w pierwszym sezonie swojego serialu?

Z okazji premiery 2. sezonu „Luke'a Cage'a”, Netflix we współpracy z analitykami przygotował listę zniszczeń dotychczasowych zniszczeń spowodowanych przez bohatera Harlemu.

Ile szkód wyrządził Luke Cage w pierwszym sezonie swojego serialu?
foto: kadr z wideo

Detektyw Misty Knight powiedziała w pierwszym sezonie Luke'owi Cage'owi, że „on może być kuloodporny, ale Harlem nie jest”. Niestety, jego praca wiąże się z tym, że ludzie bardzo często chcą go zranić, co zwykle kończy się tym, że cierpi na tym jego otoczenie. Przez 13 odcinków pierwszego sezonu to cierpienie zaowocowało milionami dolarów w kosztach zniszczeń.

Pracownicy Netfliksa i Marvela poszli nawet o krok dalej i postanowili dokładnie policzyć, ile miasto Nowy Jork musiało zapłacić za zabawę Luke'a Cage'a z różnej maści gangsterami z Harlemu. Zobaczcie wideo, które pokrótce przedstawia koszty zniszczeń z pierwszego sezonu serialu o marvelowskim herosie do wynajęcia:

Luke Cage - zniszczenia w milionach

Krucjaty Luke'a Cage'a spowodowały zniszczenia wynoszące bagatela ponad 6 milionów dolarów. Wśród obiektów, które uległy destrukcji znajdziemy m.in: 19 wybitych szyb, 16 wyważonych z zawiasów drzwi, tuzin ścian, ponad 10 samochodów, w których należy wymienić elementy karoserii lub szyby oraz jedną szopę, która tak naprawdę była sekretnym laboratorium. Oprócz tego w trakcie pierwszego sezonu „Luke'a Cage'a” miało miejsce 7 eksplozji, które przyniosły łącznie prawie 6 milionów dolarów strat.

Same dziesiątki tysięcy dolarów poszły na renowację „Szwajcarii Harlemu”, czyli barbershopu Popa, który został zniszczony w 1. sezonie aż dwukrotnie. Natomiast największym jednorazowym przykładem destrukcji było zniszczenie sklepu przez Cottonmoutha, który chciał upolować Luke'a Cage'a strzelając do niego z rakietnicy.

Luke Cage sezon 2 - kiedy premiera?

Jeżeli chcecie się przekonać, czy w 2. sezonie „Luke'a Cage'a” zniszczenia będą podobne, to już możecie to zrobić, ponieważ od 22 czerwca 2018 roku nowe odcinki serialu są dostępne na Netfliksie.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Netflix Luke Cage