Ile zarabiają aktorzy z „The Walking Dead”?

Sergiusz Kurczuk
23.10.2017 13:12
Ile zarabiają aktorzy z „The Walking Dead”? Fot. wikipedia/Niagara, kadr z serialu The Walking Dead

„The Walking Dead” to jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Ile zarabiają gwiazdy hitu AMC? Okazuje się, że o wiele mniej niż aktorzy występujący w innych produkcjach telewizyjnych. 

O The Walking Dead można powiedzieć wiele. Jedni uważają ten serial za najlepszy w ciągu ostaniach 8 lat, inni twierdzą, że umarł kilka sezonów temu i teraz jedynie podryguje, jak tytułowe zombiaki. Nie zmienia to jednak faktu, że kolejne odcinki hitu AMC oglądają miliony widzów na całym świecie. I chociaż serial nie jest tak popularny, jak „Gra o tron, „Żywe trupy” utrzymują się w czołówce najchętniej oglądanych produkcji. Czy to oznacza, że aktorzy wcielający się w ocalałych w świecie zdominowanym przez umarlaki zarabiają kokosy?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale porównując gaże gwiazd „The Walking Dead”, z tym ile zarabiają aktorzy z serialu „Homeland, czy wcześniej wspomnianej „Gry o tron”, kwoty nie są oszałamiające. Główna obsada hitu HBO w 7. sezonie dostawała około 500 tysięcy dolarów za odcinek. Jak sprawa ma się na planie „The Walking Dead”? Serwis Screen Rant przygotował zestawienie, które wyciąga zarobki aktorów „Żywych trupów” na światło dzienne. 

Andrew Lincoln od prawie 8 lat nieprzerwanie wciela się w głównego bohatera serialu Ricka Grimesa. Jego postać miała swoje wzloty i upadki, ale śmiało można powiedzieć, że aktor stał się twarzą produkcji AMC. Według doniesień Screen Rant, Lincoln dostaje „tylko” 92 tysiące dolarów za odcinek. Łącznie za 6. sezon „The Walking Dead” otrzymał wynagrodzenie rzędu 1.47 miliona dolarów. Druga najbardziej kojarzona postać, czyli Daryl, w którego wciela się Norman Reedus, to bohater, który zdobył popularność, mimo iż nie występuje w komiksach Kirkmana. W jego przypadku źródła podają różne informacje, ale najbardziej prawdopodobne jest, że dostaje od 80 do 92 tysięcy za odcinek. 

Chandler Riggs wciela się w syna Ricka o imieniu Carl. W tym momencie jest jednym z najlepiej zarabiających dzieciaków na świecie. Jego wartość rynkowa to około 2 milionów dolarów. Nie wiadomo, ile dokładnie telewizja AMC płaci mu za pracę na planie serialu, ale prawdopodobnie zarabia 30-40 tysięcy za odcinek, czyli w granicach standardowej gaży dziecięcych aktów serialowych. Lincoln i Riggs to w zasadzie jedyni aktorzy, których widzowie oglądają od samego początku serialu. Co z bohaterami, którzy pojawili się trochę później?

W przypadku takich aktorek jak Melissa McBride (Carol), Lauren Cohan (Maggie) i Danai Gurira (Michonne), również nie podano konkretnej kwoty, ale są prawdopodobnie to zarobki rzędu 40-60 tysięcy dolarów za odcinek. Warto jednak mieć na uwadze, że rynkowa wartość McBride dzięki występowi w serialu wzrosła do 3 milionów dolarów. Inni kluczowi aktorzy, tacy jak Josh McDermitt (Eugene), Alanna Masterson (Tara), czy Jeffrey Dean Morgan (Negan), otrzymują wynagrodzenie zależne od wielu czynników, na przykład czasu, w którym pojawiają się na ekranie. Są to jednak postacie drugoplanowe, których zarobki raczej nie zostaną ujawnione. 

Mało? Dużo? Zależy dla kogo. Tak czy siak, aktorzy zarobili kolejne pieniądze za udział w 8. sezonie „The Walking Dead”. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 22 października 2017 roku. Czy powstanie kolejny sezon, a jeśli tak, to czy wspomnianym wyżej postaciom uda się dotrwać do kolejnej serii? Pożyjemy, zobaczymy.  

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.