27.06.2016 09:01

Ilu widzów ma „Gra o tron”?

Serial, który pokochały miliony, gromadzące się następnie przed telewizorami czy monitorami komputerów. Ile osób ogląda „Grę o tron”?

Ilu widzów ma „Gra o tron”?
foto: East News

Szósty sezon produkcji HBO przebił wszystkie ustanowione przez siebie rekordy. Ciężko się dziwić skoro powrót serialu sprawił, że jego popularność przerosła nawet wyniki serwisu Pornhub. Gdy zsumujemy ze sobą dane z oglądalności w telewizji (w tym też powtórek), sieci (HBO Now, HBO OD, HBO GO) oraz nagrywarek DVR służących do rejestrowania programów telewizyjnych na dysk twardy, otrzymamy liczbę 23 milionów widzów oddających się seansom szóstej serii „Gry o tron”.

To wynik o 15% lepszy w stosunku do poprzedniej porcji odcinków, które były emitowane w 2015 roku. A jaka jest widownia „Gry o tron”? Przedział wiekowy jest dość szeroki, gdyż mieści się w grupie od 18 do 49 lat. HBO chwali się tym, że zanotowało ogólny wzrost oglądalności - niedzielne premiery to wzrost o 6% (7,3 miliona widzów). Odbiorcy przed telewizorami to wynik wyższy o 4%, zaś na platformach streamingowych odnotowano wynik lepszy aż o 70% w porównaniu do piątego sezonu.

Serial jest też bardzo popularny w sieciach P2P. Spójrzmy na historię oglądania produkcji z nielegalnych źródeł. Drugi odcinek czwartego sezonu był swego czasu najpopularniejszym plikiem w sieci. W zaledwie dobę od premiery został pobrany około 1,5 miliona razy. W czasach piątego sezonu, w internecie pojawiły się cztery pierwsze odcinki jeszcze przed premierą.

Przedostatnim odcinkiem ostatniej serii był ten o tytule „Battle of Bastards”. W serwisie IMDb posiada on średnią ocenę 10/10 przy ponad 97 tysiącach głosów. Aż 93% głosujących wystawiło temu epizodowi maksymalną ocenę, zaś 3,2% odbiorców przyznało mu 9 punktów. Zobaczcie jak rozłożyła się reszta głosów:

imdb

„Battle of Bastards” wyprzedził dwa wysoko oceniane epizody „Breaking Bad” - „Ozymandias” (10/10 przy ponad 76 tysiącach głosów) oraz „Felina” (9,9/10 przy ponad 53 tysiącach głosów). Równie dobrze ocenianymi odcinkami „Gry o tron” są „Rains of Castamere” (9,9/10 przy 46 tysiącach głosów) oraz „Hardhome” (9,9/10 przy prawie 50 tysiącach głosów).

Rekordzistą pod względem oglądalności jest wciąż finał piątego sezonu, czyli odcinek „Mother's Mercy”. Obejrzało go 8,11 miliona widzów.

Oglądaliście ostatni sezon „Gry o tron”?

Robert Skowronski
Tagi: Gra o tron Seriale