28.06.2019 16:36

Indyjski serial skopiował słynną scenę z "Gry o tron". A może było odwrotnie?

W jednym z odcinków indyjskiego serialu znalazła się scena, do złudzenia przypominająca słynne ujęcie z 8. sezonu "Gry o tron". Pozostaje jednak pytanie, kto kogo skopiował?

Foto: kadr z wideo
Foto: kadr z wideo

Finałowym sezonem "Gry o tron" żyły miliony widzów na całym świecie. Choć ostatnia odsłona hitu HBO wypełniona była wieloma podniosłymi i epickimi scenami, do historii telewizji z pewnością przejdzie moment, w którym Arya Stark unicestwia Nocnego Króla. Wygląda na to, że na twórcach indyjskiego serialu ujęcie zrobiło tak ogromne wrażenie, że postanowili skopiować je niemalże klatka po klatce.

Indyjski serial skopiował scenę z "Gry o tron"

W 3. odcinku 8. sezonu, zatytułowanym "Długa Noc", odbyła się zapowiadana od wielu sezonów bitwa o Winterfell. Starcie żywych i umarłych było batalią, którą - jak się mogło wydawać - bohaterowie mogli wygrać jedynie przez cud. Okazało się jednak, że żaden cud nie był potrzebny, gdy mieli w swoich szeregach Aryę Stark. Dziewczyna zakradła się i z zaskoczenia zaatakowała Nocnego Króla, zadając mu śmiertelny cios. Dla pewności, przypomnijmy, jak dokładnie się to odbyło:

W sieci pojawiło się nagranie pochodzące z indyjskiego serialu, zatytułowanego "Aladdin - Naam Toh Suna Hi Hoga". W jednym z odcinków znalazła się scena, w której bohater unicestwia kościotrupa w sposób niemalże identyczny, jak młoda Starkówna Nocnego Króla.

Co ciekawe, fani produkcji podnoszą, że wspomniany epizod ukazał się we wrześniu 2018 roku. Dla przypomnienia - premiera "Długiej Nocy" odbyła się w nocy z 28 na 29 kwietnia 2019 roku. Zatem, zdaniem fanów "Aladdina...", to "Gra o tron" skopiowała scenę z ich ulubionego serialu. Na odzew miłośników "Gry o tron" nie trzeba było długo czekać. Podnieśli oni, że prace nad 8. sezonem "Gry o tron" zostały zakończone w sierpniu 2018 roku, czyli przed emisją odcinka "wrogiego" serialu. Jak było naprawdę? Zapewne nigdy się nie dowiemy.

Zobacz też: Czy wiesz, że "Gra o tron" ukradła scenę ze "Shreka?

Jak myślisz, kto kogo skopiował?

Tagi: Seriale Gra o tron Gra o tron: sezon 8