18.09.2018 11:51

„Iron Fist 2” z nawiązaniem do Fantastycznej Czwórki. Czy superbohaterska rodzina pojawi się w serialu Netfliksa?

Drugi sezon serialu o Dannym Randzie został przyjęty zdecydowanie lepiej od pierwszego. Do tego zawierał całkiem sporo nawiązań do szerokiego świata komiksów Marvela. Wśród nich znalazł się easter egg związany z Fantastyczną Czwórką.

Iron Fist
foto: kadr z serialu

No właśnie - i tu pojawia się pierwszy problem. Czy jest to tylko i wyłącznie easter egg i nawiązanie dla fanów, czy może zapowiedź tego, że już niedługo w serialowym Nowym Jorku pojawi się pierwsza rodzina Marvela? Są to pytania, na które bardzo trudno odpowiedzieć. W końcu już kilka miesięcy temu oficjalnie potwierdzono, że Disney zakupił prawa do filmowych marek studia FOX, a wśród nich znajdziemy m.in. właśnie Fantastyczną Czwórkę. 

Wydaje się zatem, że powrót rodzeństwa Storm, Reeda Richardsa i Bena Grimma do „domu” wydaje się być jedynie kwestią czasu. Ale po kolei - skąd się wzięły te spekulacje? Ano stąd, że w 6. odcinku 2. sezonu „Iron Fista” zatytułowanym „The Dragon Dies at Dawn” pojawiło się nawiązanie do legendarnego budynku okupowanego przez Fantastyczną Czwórkę, czyli Baxter Building.

Fantastyczna czwórka w MCU?

Były przyjaciel Danny'ego, Davos, przybył do Nowego Jorku w celu odzyskania mocy tytułowej żelaznej pięści. W wyniku starożytnego rytuału ta sztuka mu się udaje, a Rand staje się nagle bezsilny. Z pomocą ruszają mu Colleen Wing i detektyw Misty Knight, duet znany w komiksach jako Daughters of the Dragon. Razem w opuszczonym budynku nastawiają pułapkę na Davosa. Pomaga im również Walker, jedna z popleczniczek Davosa. Ten bezproblemowo pokonuje Danny'ego i za pomocą silnego ciosu w nogę powoduje, że ten nie może się ruszyć. Następnie ucieka, a do pomocy byłemu Iron Fistowi rzuca się Walker, która dzwoni na pogotowie.

I tu pojawia się nawiązanie do Fantastycznej Czwórki - mianowicie kobieta krzyczy, że adres to „42 Baxter”. Budynek w komiksach znajduje się na skrzyżowaniu ulicy 42 i Alei Madison, czyli jakby powiedzieli Nowojorczycy jego adres to „42 i Madison”. Wciąż pozostaje jednak pytanie, czy to tylko easter egg, czy może Netflix i Marvel wiedzą już coś, czego nie wiemy my. Drugi sezon „Iron Fista” jest już dostępny na Netfliksie.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Fantastyczna czwórka Iron Fist