Jak George R.R. Martin zatytułowałby prequel „Gry o tron”?

Natalia Hluzow
12.06.2018 14:21
Jak George R.R. Martin zatytułowałby prequel „Gry o tron”? Fot. Sputnik/EAST NEWS

Autor „Pieśni Lodu i Ognia”, na której został oparty serial „Gra o tron”, na swoim blogu podzielił się informacjami oraz pomysłami dotyczącymi prequela słynnego serialu HBO.

W czerwcu 2018 roku ogłoszono, że stacja HBO zamówiła pilotażowy odcinek pierwszego prequela serialu „Gra o tron”. W produkcję zaangażowany jest autor literackiego pierwowzoru, George R.R. Martin, który po ogłoszeniu przez stację tych rewelacyjnych wieści, postanowił skomentować je na swoim blogu, a przy okazji podzielić się wiedzą na temat nowego serialu.

Jaki tytuł powinien mieć prequel „Gry o tron” według George’a R.R. Martina?

Autor opisał na swoim blogu, na jakim etapie są obecnie prace nad pierwszym prequelowym serialem osadzonym w świecie „Gry o tron”. Zaproponował też tytuł produkcji:

Jesteśmy, oczywiście, na bardzo wczesnym etapie prac, z dopiero co zamówionym pilotem, więc nie mamy jeszcze reżysera czy obsady, czy lokacji, czy nawet tytułu (Ja głosowałbym za „Długą nocą”, która zawiera w sobie wszystko, ale byłbym zaskoczony, gdyby na tym stanęło. Bardziej prawdopodobne jest, że HBO będzie chciało popracować z nazwą „gra o tron”. Dowiemy się prędzej czy później).

Twórca „Pieśni Lodu i Ognia” uznał też za stosowne wyjaśnienie, że – choć jego zdjęcie pojawia się w każdej publikacji na temat prequela – to Jane Goldman, nie on, jest autorką scenariusza i showrunnerką nowego serialu:

Zdecydowanie jestem w to zaangażowany… ale naprawdę, pochwały należą się Jane. Praca z nią była absolutnie elektryzująca… mój boże, co za talent.

Uspokoił również fanów, że prace nad prequelem „Gry o tron” nie pokrzyżują jego planów związanych z kolejną częścią „Pieśni Lodu i Ognia”:

Trwają prace nad „Wichrami zimy” i to pozostaje moim głównym priorytetem. To śmieszne, że ktoś może myśleć inaczej. Gdybym nie był zajęty WICHRAMI, nie uważacie, że sam napisałbym jeden lub więcej pilotów? To nie tak, że nigdy nie napisałem nic do telewizji…

Czy w prequelu „Gry o tron” pojawią się znane postaci?

George R.R. Martin postanowił też rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące udziału bohaterów „Gry o tron” w nowych serialach. Jak napisał:

Żaden z bohaterów czy aktorów z „Gry o tron” nie pojawi się w nowej produkcji. Wszystkie seriale, nad którymi pracujemy, są prequelami, jak już wcześniej wspominałem. Ten w szczególności, gdyż nie jest osadzony 90 lat czy kilkaset lat przed „Grą o tron”, lecz bardziej dziesięć tysięcy lat.

Martin dodał też, że fakt, iż rozpoczęto realizację jednego ze scenariuszy prequeli, nie oznacza, że zrezygnowano z pozostałych projektów związanych z „Grą o tron”:

Trzy inne prequele „Gry o tron”, osadzone w różnych okresach i zawierające różnych bohaterów i historie, pozostają w aktywnej fazie developmentu. (…) Mamy cały świat i dziesiątki tysięcy lat historii, którą możemy się bawić. Ale to oczywiście telewizja i nic nie jest pewne.

Twórca „Pieśni Lodu i Ognia” podkreślił jednocześnie, by nie przesadzać z entuzjazmem, gdyż na razie zamówiono dopiero pilot serialu, a nie cały sezon. Niemniej, trudno nam uwierzyć, że kolejna opowieść osadzona w Westeros nie przyciągnie fanów „Gry o tron” przed ekrany.

Wcześniej jednak będziemy mieli okazję zobaczyć finał losów Jona Snow, Daenerys i reszty bohaterów. Premiera ósmego i ostatniego sezonu „Gry o tron”odbędzie się w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.