Jak dobrze znasz Karola Krawczyka z „Miodowych lat”? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
22.08.2018 14:06
Jak dobrze znasz Karola Krawczyka z „Miodowych lat”? [QUIZ] Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/ East News

Sprawdźcie swoją wiedzę o jednej z najsłynniejszych kreowanych przez tego aktora postaci – pechowym motorniczym z serialu „Miodowe lata”.

Cezary Żak urodził się 22 sierpnia 1961 w Brzegu Dolnym. Zawodu uczył się na we Wrocławiu, na Wydziale Aktorskim filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jego filmowym debiutem była rola… skinheada w zapomnianej już, polsko-niemieckiej komedii „Obcy musi fruwać” w 1993 roku. W latach 90. Żak zagrał wiele epizodów w popularnych serialach, m.in. „Matki, żony i kochanki”, „Tajemnica Sagali”, „Ekstradycja 2”, „Gwiezdny pirat” i „Klan” oraz tak głośnych filmach, jak „Nocne graffiti” i „Młode wilki ½”.

Wielką popularność przyniosła mu rola Karola Krawczyka w sitcomie TV Polsat, „Miodowe lata”. Widzowie pokochali postać gburowatego, ale zabawnego warszawskiego motorniczego, w którego aktor wcielał się w latach 1998-2003. Żak zagrał Krawczyka również w sequelu serialu, czyli „Całkiem nowe lata miodowe” z 2004. Aktor ugruntował swoją renomę rolami braci bliźniaków Koziołów, wójta i proboszcza, w bijącym rekordy popularności serialu komediowym TVP 1, „Ranczo” (2006-2016).

Miodowe lata - quiz o serialu

Proponujemy Wam quiz o jednej z najsłynniejszych wykreowanych przez niego serialowych postaci – Karolu Krawczyku. Sprawdźcie, jak dobrze pamiętacie serial „Miodowe lata” i czy wiecie wszystko o pechowym motorniczym z głową pełną szalonych pomysłów.

Jak dobrze znasz Karola Krawczyka z „Miodowych lat”? [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Jak brzmi adres, pod którym mieszka rodzina Krawczyków?

Jak dobrze znasz Karola Krawczyka z „Miodowych lat”? [QUIZ]

Jak brzmi adres, pod którym mieszka rodzina Krawczyków?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.