11.10.2018 18:33

Ekipa „Gry o tron” posuwała się do drastycznych metod, by zapobiec spoilerom

Szczegóły finałowego sezonu „Gry o tron” są owiane tak ścisłą tajemnicą, że ekipa była gotowa zrobić wiele, by zapobiec jakimkolwiek przeciekom z planu.

Jon Snow
foto: kadr z serialu „Gra o tron”

Choć plan 8. sezonu „Gry o tron” był strzeżony niczym Fort Knox, fani serialu zawsze mieli swoje sposoby, by podejrzeć swoich ulubieńców w trakcie pracy. Mieli je również paparazzi, świadomi wartości każdego przecieku z finałowego sezonu serialu. Jednym z takich sposobów było wysyłanie drona, by z lotu ptaka sfotografował bądź sfilmował to, co dzieje się na planie. Ekipa zdjęciowa, wiedząc o takich metodach, zabezpieczyła się przed powietrznymi „atakami” fotografów, wykorzystując urządzenie nazywane... „zabójcą dronów”.

„Zabójcy dronów” strzegli plan „Gry o tron” przed przeciekami

Sophie Turner, która w serialu wciela się w postać Sansy Stark, w wywiadzie dla Entertainment Weekly zdradziła:

"

Jeśli dron nadlatywał nad plan, pojawiało się coś, co go zabijało, co było naprawdę niezłe. Tworzyło wokół siebie pole elektromagnetyczne i dron po prostu spadał. To było jak z filmów o X-Men. "

Aktorka nawiązała tu oczywiście do swojej innej roli,  Jean Grey z serii filmów o superbohaterach, którzy przechodzą przez ściany i przesuwają rzeczy siłą umysłu. Lecz choć jej opowieść brzmi nieco nieprawdopodobnie, to nie efekt substancji psychoaktywnych zażywanch na planie. Urządzenia zwane „zabójcami dronów” naprawdę istnieją. Tyle, że są wykorzystywane do nieco innych celów. 

Jak wyjaśnił dziennikarzom Los Angeles Times jeden z tamtejszych oficerów policji:

"

[Urządzenia te] są wykorzystywane głównie w nagłych wypadkach. Nie używa się ich, kiedy ktoś skarży się, że w sąsiedztwie lata dron. Są zarezerwone na sytuacje, gdzie w grę wchodzi kwestia życia i śmierci, by ratować życie.  "

Czy utrzymanie w tajemnicy przyszłych losów Jona Snow faktycznie można uznać za kwestię życia i śmierci? Zdania na ten temat z pewnością są podzielone. Na szczęście coraz mniej miesięcy dzieli nas od oficjalnego wyjawienia tej i wszystkich innych tajemnic „Gry o tron”. Finałowy sezon serialu trafi na ekrany w 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Gra o tron