27.05.2019 15:49

Jak obsada "Dark Phoenix" zareagowała na finał "Gry o tron"?

W filmie "Dark Phoenix" w tytułowej roli występuje Sophie Turner - odtwórczyni Sansy Stark z serialu "Gra o tron". Jak aktorka i jej koledzy zareagowali na finał hitu HBO?

Sophie Turner (Dark Phoenix)
foto: kadr z filmu Dark Phoenix

Serial "Gra o tron" dobiegł już końca. Za kilka tygodni zobaczymy również ostatnią część serii filmów o X-Men. Po tym, jak Disney wykupił prawa do postaci, "Dark Phoenix" będzie zwieńczeniem historii o walecznych mutantach. W obu produkcjach ważną rolę pełnią postacie grane przez Sophie Turner. W związku z tym powiązaniem obsada filmu o X-Men została zapytana o wrażenia z finału hitu HBO.

"Gra o tron" - jak gwiazdy "Dark Phoenix" zareagowały na finał serialu?

Dziennikarz serwisu Collider podczas wywiadów z gwiazdami "Dark Phoenix" postanowił zapytać o wrażenia z finałowego sezonu "Gry o tron". Okazało się, że reakcje były bardzo zróżnicowane - od zachwytu nad zakończeniem, po całkowitą obojętność spowodowaną brakiem wiedzy na temat serialu. Zresztą zobaczcie sami!

Jak widać, Jessica Chastain i James McAvoyprawdziwymi fanami serialu, w którym występuje ich koleżanka z planu. Chastain była zachwycona kreacjami Turner i Maisie Williams. McAvoy oprócz wychwalania postaci Sansy, skupił się na scenariuszu i innych cechach formalnych 8. sezonu "Gry o tron". Okazało się, że nie wszyscy mają jednak czas na oglądanie hitowych seriali. Michael Fassbender zatykał uszy podczas wypowiedzi McAvoya, żeby nie doświadczyć żadnych spoilerów. Natomiast Evan Peters okrutnie zażartował sobie z Alexandry Shipp, sprzedając jej fałszywy spoiler o śmierci Sansy.

Dark Phoenix
Dark Phoenix
Przeczytaj także Profesor Xavier kontra Magneto w nowym fragmencie filmu "Dark Phoenix"

"Gra o tron" - Sophie Turner o podobieństwach Sansy Stark i Jean Grey

Turner oczywiście nie komentowała swoich odczuć, ale podczas rozmowy z HBO porównała Sansę do Jean Grey. Obie postacie są młodymi dziewczynami, które dużo przeszły w życiu. Obie w pewnym momencie dostają w ręce wielką władzę, wymagającą szczególnej siły. Z tego powodu Turner opowiedziała o zbieżnościach między bohaterkami.

"

Zawsze ciągnęło mnie do silnych, niezależnych kobiet i Sansa oraz Jean takie właśnie są. W końcu wykorzystują te wszystkie straszliwe rzeczy, które się im przytrafiły i stają się niesamowicie silnymi kobietami. "

Podczas rozmowy padło też pytanie, którego nie powstydziłby się żaden geek, mogący spotkać się z Turner - co by było, gdyby powstał crossover pomiędzy "X-Men" i "Grą o tron".

"

Gdyby te dwa światy się ze sobą zderzyły, myślę, że Jean prawdopodobnie należałaby do Targaryenów. Ona jest Phoenix. Ożyła z popiołów zupełnie jak Daenerys pod koniec 1. sezonu. Chodzi o ogień, kotku! "

Czy "Dark Phoenix" skończy się dla Jean równie dramatycznie, jak "Gra o tron" dla Dany? W końcu w komiksach jej ukochany Cylops musiał poświęcić miłość i zabił Phoenix, by ratować wszechświat przed morderczymi zapędami tej potężnej istoty.

"Dark Phoenix" - kiedy premiera?

O tym, jak zakończy się film, przekonamy się za jakiś czas. Tuż przed premiera filmu w sieci pojawił się teledysk do utworu "Extraordinary Being" śpiewanego przez Emeli Sande. W klipie widzimy fragmenty "Dark Phoenix", w których pojawiła się zupełnie nowa mutantka.

Chodzi o Dazzler - bohaterkę, która początkowo była piosenkarką, ale z czasem wykorzystała swoje nadprzyrodzone moce do walki ze złem. Alison Blair - bo tak w rzeczywistości nazywa się Dazzler, potrafi absorbować dźwięk i przekształcać go w światło - nie tylko jasne rozbłyski, ale również śmiercionośne lasery. Czy bohaterka będzie pełniła ważną rolę w filmie? Dowiemy się 7 czerwca 2019 roku, kiedy produkcja wejdzie na ekrany polskich kin.

Zobacz też: "Dark Phoenix" - wszystko co wiemy na temat nowego filmu Marvela. Data premiery, fabuła, obsada

Tagi: Duperele X-Men Gra o tron Marvel Sophie Turner Marvel Comics X-Men: Dark Phoenix Gra o tron: sezon 8