04.04.2017 10:10

Jak potoczą się losy wojny w 8. sezonie „The Walking Dead”?

Jesteśmy już po finale 7. sezonu „The Walking Dead”, a fanów zżera ciekawość co do akcji kolejnej porcji odcinków. O przyszłości serialu opowiedział jego showrunner, Scott M. Gimple.

Jak potoczą się losy wojny w 8. sezonie „The Walking Dead”?
foto: kadr z serialu

Uwaga tekst zawiera spoilery. Po wielu odcinkach ukazujących zbrojenie się Ricka i jego popleczników, aby móc w końcu przeprowadzić odwet na Neganie i Zbawcach, można było być pewnym, że ujrzymy na ekranie krwawe starcie. Tak też się stało i gdy już wydawało się, że właściciel Lucille będzie ponownie triumfować nastąpił zwrot akcji i tak Negan musiał zarządzić odwrót.

Łatwo przewidzieć, że sezon 8. będzie stanowić wojnę totalną między Rickiem a Zbawcami, gdzie szala przewagi raz będzie się przechylać na jedną stronę a raz na drugą. O motywie przewodnim nadchodzących odcinków opowiedział Scott M. Gimple:

"

Rozmawiałem ze scenarzystami, producentami i telewizją o tym motywie i poprosiłem, żeby o nikt nikomu go nie zdradzał. Zakończenie 7. sezonu podyktowało strukturę i szybkość rozwoju historii w przyszłości. Tempo jest napędzane tym co czeka bohaterów. Nie chcę mówić niczego wprost, ale każdy kto oglądał serial wie, że bohaterowie są teraz w otwartym konflikcie ze Zbawcami. Nie ma zbyt wiele czasu na pogłębienie innych wątków niż kontynuowanie wojny. "

W 7. sezonie bohaterowie dzielili się na grupy. Poza finałem nie było zbyt wielu momentów, w których mogliśmy ich zobaczyć wspólnie. Czy to się zmieni w 8. serii?

"

Tak, właśnie w tę stronę podąża historia. Wiedzieliśmy, że kroczymy tą ścieżką od bardzo dawna. Przy robieniu 7. sezonu rozmawiałem z producentką wykonawczą Angelą Kang o różnicach w strukturze 7. i 8. serii. Staramy się wymyślać serial na nowo co każde osiem odcinków. Wydaje mi się, że różnice pomiędzy 7. a 8. sezonem będą bardzo wyraźne. "

A jak śmierć Sashy wpłynie na losy bohaterów?

"

Wciąż są ludzie, którzy poświęcają się dla innych i stają się częścią życia członków społeczności. To była pierwsza bitwa w całej wojnie. Sasha była bohaterką tej bitwy. W pewien sposób stała się inspiracją dla innych do bycia silnymi. Sasha nie była ofiarą, a raczej kapitanem drużyny, który doprowadził do zwycięstwa. Grupa nie musi teraz załamywać rąk, znajduje się w dobrym punkcie wyjścia. To pora na nich, aby rzucić się w wir właściwej walki. "

8. sezon będzie miał premierę w październiku 2017 roku i tradycyjnie będzie się składać z 16 odcinków - zawierać też będzie już setny epizod serialu. Kolejne odcinki „The Walking Dead” będzie można oglądać w Polsce na kanale FOX.

Czekasz na 8. sezon „The Walking Dead”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale The Walking Dead