Jak powstawał Demogorgon z serialu „Stranger Things”?

Kamil Dachnij
26.06.2017 16:42
Jak powstawał Demogorgon z serialu „Stranger Things”? Fot. kadr z filmu

Pierwszy sezon „Stranger Things” był jednym z największych hitów telewizyjnych ostatnich lat. Mógł się też pochwalić jednym ze straszniejszych antagonistów.  

Drugi sezon serialu Netfliksa pojawi się dopiero na Halloween 2017 roku i według wszystkich zapowiedzi ma być o wiele straszniejszy niż jego poprzednik. Demogorgon, czyli złoczyńca 1. sezonu, w porównaniu z nowymi stworami ma rzekomo wypadać jak potulny baranek. A jak doskonale pamiętamy, do najprzyjemniejszych nie należał. Jego twórcami byli ludzie ze studia Aaron Sims Creative, którzy są niemałymi specjalistami od efektów specjalnych. Mają na koncie m.in. filmy „X-Men: Pierwsza klasa”, „Niesamowity Spider-Man” oraz „Naznaczony”. Jednak ostatnimi czasy najbardziej wykazali się przy wykreowaniu Demogorgona:

Przypomnijmy, że „Stranger Things” zadebiutowało na platformie Netflix 15 lipca 2016 roku. Jego twórcami byli bracia Duffer. Sezon składał się z 8 odcinków i zebrał bardzo dobre recenzje za swoje niezwykle udane odwzorowanie klimatu horrorów, kina przygodowego i science fiction z lat 80. Pełny odniesień i hołdów dla popkultury tamtej dekady, ale jednak daleki od efekciarskiej, postmodernistycznej żonglerki, w sprytny sposób wykorzystywał motywy twórczości Stephena Kinga czy Johna Carpentera. To się przełożyło na ogromną oglądalność, która wyniosła prawie 22 miliony w przeciągu 35 dni. Serial przypomniał światu o istnieniu już nieco zapomnianej dziś Winony Ryder, a dla Davida Harboura otworzył drzwi do roli Hellboya w nadchodzącym reboocie. Jednak produkcja należała do młodych aktorów, a przede wszystkim Millie Bobby Brown jako Eleven oraz Finna Wolfharda jako Mike’a Wheelera. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.