14.07.2020 16:18

Jak powstawała "Przeklęta"? Gwiazdy nowego serialu fantasy opowiedziały o jego realizacji [WIDEO]

Netflix zaprezentował zakulisowe wideo promujące nowy serial platformy. Czy "Przeklęta" faktycznie dorówna "Wiedźminowi" i "Grze o tron"?

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix

"Przeklęta" (ang. "Cursed") to nowa produkcja Netfliksa, która zadebiutuje lada dzień. Tymczasem w sieci ukazał się materiał zza kulis, w który aktorzy opowiadają o realizacji serialu.

"Przeklęta" - gwiazdy serialu w zakulisowym materiale 

Serial opowie historię młodej dziewczyny imieniem Nimue, która posiada tajemniczą moc, a pewnego dnia stać ma się legendarną Panią Jeziora. Wraz z najemnikiem Arturem wyrusza na poszukiwanie Merlina i tajemniczego miecza. Całość utrzymana jest w silnym klimacie fantasy, który - sądząc po dotychczasowych zapowiedziach - wręcz wylewał się będzie z ekranu.

Produkcja jest ekranizacją powieści graficznej autorstwa Toma Wheelera i Franka Millera, którzy - jak dowiadujemy się z powyższego wideo - pomagali w pracy nad serialem. W rolach głównych zobaczymy gwiazdy takich seriali jak "Wikingowie", "Trzynaście powodów" czy "Fear The Walking Dead". Nimue zagra Katherine Langford, w Artura wcieli się Devon Terrell, zaś jako Merlina zobaczymy Gustafa Skarsgårda. W obsadzie znaleźli się również Daniel Sharman jako Płaczący Mnich, Sebastian Armesto jako król Uther PendragonMatt Stokoe jako GawainLily Newmark jako PymShalom Brune-Franklin jako IgraineEmily Coates jako Siostra IrisBilly Jenkins jako Squirrel, Bella Dayne jako Red Spear oraz Peter Mullan jako Ojciec Carden

"Przeklęta" zapowiada jest jako konkurencja dla "Wiedźmina" i "Gry o tron". Czy faktycznie dorówna im poziomem? O tym przekonamy się już 17 lipca 2020 roku.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Zobaczcie pełny zwiastun serialu "Cursed" z gwiazdą "13 powodów" w roli głównej
Tagi: News Seriale Netflix