Jak skończyła się "Teoria wielkiego podrywu"? W USA wyemitowano ostatni odcinek

18.05.2019 10:45
Jak skończyła się "Teoria wielkiego podrywu"? W USA wyemitowano ostatni odcinek Fot. kadr z serialu

W czwartek 16 maja 2019 roku widzowie w USA mieli okazję zobaczyć dwa ostatnie odcinki "Teorii wielkiego podrywu". Jak zakończył się serial o grupce nerdów, którzy znaleźli miłość? UWAGA! W tekście znajdują się oczywiście spoilery dotyczące finału "Teorii wielkiego podrywu".

Dwuczęściowy finał skupił się na wiadomości o tym, że Sheldon Cooper i Amy Farrah Fowler wygrali nagrodę Nobla. Ta wieść wprowadziła duże zmiany w pozostałych momentach serialu - dla Amy była to szansa, by skupić się nieco na swoim wyglądzie, natomiast Sheldon... zdenerwował się, że w jego życiu nagle pojawia się tyle zmian. Jednak to właśnie druga część finału była prawdziwą wisienką na torcie dla fanów bandy nerdów.

Teoria wielkiego podrywu - opis fabuły ostatniego odcinka

Bowiem w drugiej części grupka bohaterów wybrała się na wręczenie nagród Nobla. Sprawa została skomplikowana przez fakt, że Penny okazała się być w ciąży. To również skutecznie zirytowało Sheldona. Jednak wciąż najważniejsze dla wszystkich było to, by na rozdaniu Nobli być jako jedna, zwarta drużyna, więc kłótnie szybko zakończono. Mało tego - Sheldon pokazał nawet swoje ludzkie oblicze. Podczas przyjmowania Nobla podziękował wszystkim swoim przyjaciołom (i przy okazji wygadał się, że Penny jest w ciąży). Naukowiec przyznał też, że czasami może być nie do zniesienia, za co przeprosił ekipę, a następnie powiedział wszystkim, że ich kocha. 

Przeczytaj także

Epizod zakończył się niemalże klasyczną sceną, która przedstawiała wszystkich głównych bohaterów siedzących na kanapie, pałaszujących jedzenie na wynos. W tle leciała zaś akustyczna wersja motywu przewodniego z "Teorii wielkiego podrywu". Trudno wyobrazić sobie lepsze zakończenie przygód szalonych naukowców, którzy nauczyli się, że w życiu sens mają nie tylko praca i książki.

Na temat zakończenia serialu wypowiedziała się Kaley Cuoco, która wcielała się w Penny. W wywiadzie z Entertainment Tonight przyznała, że była szczęśliwa z tego, w jaki sposób skończy się "Teoria wielkiego podrywu":

Na początku się śmiałam. Jak my nagramy ostatni odcinek? Miałam nadzieję, że większość nagramy wcześniej, bo wiedziałam, że będzie mnóstwo łez. Że to będzie trudne. Wszyscy się kochamy - aktorzy, ekipa, scenarzyści, reżyserowie. Uwielbiam ludzi, z którymi codziennie pracuje. Ale w końcu wszystko, co dobre, musi się skończyć. Razem dorastaliśmy, więc jest to nasza dorosła decyzja.

Jestem zachwycona "końcem", a zarazem początkiem Penny. Jest piękny. Nie ma tam nic katastroficznego, tylko piękno. A te postaci będą żyły długo w głowach oraz sercach widzów i naszych. To jest bardzo miłe uczucie. 

Kiedy premiera ostatniego odcinka Teorii wielkiego podrywu?

W Polsce zaprezentowano obecnie 18 odcinków 12. sezonu, więc do premiery ostatnich dwóch epizodów (czyli 23. i 24.) zostało jeszcze trochę czasu. "Teoria wielkiego podrywu" jest emitowana na antenie Comedy Central. Nowe odcinki debiutują w soboty o godzinie 21:30.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.