21.02.2019 14:48

Jak usunąć konto na Netfliksie? Instrukcja krok po kroku

Skończył Ci się bezpłatny okres próbny i chcesz anulować subskrypcję? Platforma nie spełniła twoich oczekiwań? Wyjaśniamy krok po kroku, jak usunąć konto na Netfliksie.

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Netflix podbił serca fanów na całym świecie, jednak zdarzają się przypadki kiedy ktoś nie jest usatysfakcjonowany subskrypcją i podejmuje decyzję o usunięciu konta na Netfliksie. Jak to zrobić? Przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak usunąć konto na Netfliksie.

Nie przegap: >> Netflix: Dlaczego filmy i seriale znikają z Netfliksa? <<

Jak usunąć konto na Netfliksie? Instrukcja krok po kroku

Okazuje się, że usunięcie konta na Netfliksie wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Tak się bowiem składa, że jako użytkownik nie możemy samodzielnie usunąć naszego konta. Jedyne co możemy zrobić to anulować subskrypcję, dzięki czemu opłaty za użytkowanie platformy nie będą już od nas pobierane, lecz nasze konto wciąż będzie istniało. Tylko Netflix może "własnoręcznie" usunąć nasze konto i robi to, po upływie przewidzianego czasu.

W celu usunięcia konta na Netfliksie logujemy się na swój profil, klikamy w ikonkę naszego profilu (prawy górny róg), a następnie wchodzimy w sekcję Konto. Gdy znajdziemy się już w sekcji Konto, z lewej strony, w dziale Członkostwo i rozliczenia klikamy Anuluj Członkostwo.

 

Sekcja Konto Netflix, fot. zdjęcie własne

Anulowałem członkostwo na Netfliksie - Co dalej?

Netflix usunie nasze konto po upływie 10 miesięcy. Jeśli jednak chcemy, by doszło do tego wcześniej, możemy skierować prośbę na adres e-mail privacy@netflix.com. Koniecznie musimy to jednak z zrobić z adresu e-mail powiązanego z kontem na Netfliksie, w innym wypadku nasza prośba nie zostanie uwzględniona.

Choć świadomość tego, że Netflix odbiera nam możliwość własnoręcznego usunięcia konta może być nieco frustrująca, trzeba przyznać, że takie rozwiązanie ma również swoje plusy. W sytuacji, kiedy doszlibyśmy do wniosku, że decyzja o usunięciu konta na Netfliksie była przedwczesna, zawsze mamy aż 10 miesięcy na odnowienie subskrypcji, co jest rzecz jasna znacznie prostsze (to raptem jedno kliknięcie), niż zakładanie nowego konta.

Wcześniej udzieliliśmy wam już wskazówek, jak usunąć konto na Instagramie, Snapchacie, Facebooku i Naszej Klasie.

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Przeczytaj także Netflix czy HBO GO? Co wybrać? Porównanie ofert platform streamingowych
Natalia Nowecka