Jak w rzeczywistości wyglądała bitwa z 6. odcinka „Gry o tron”? Zobacz wideo z planu

Sergiusz Kurczuk
22.08.2017 10:18
Jak w rzeczywistości wyglądała bitwa z 6. odcinka „Gry o tron”? Zobacz wideo z planu Fot. GameofThrones/Youtube

W przedostatnim odcinku 7. sezonu „Gry o tron” stało się w końcu to, na co od dawna czekali wszyscy fani. Widowiskowa walka z Białymi Wędrowcami. Jak kręcono tę potyczkę? Stacja HBO przygotowała specjalny materiał wideo zza kulis serialu. 

O takiej bitwie każdy fan „Gry o tron” marzył od dawna. W 6. odcinku 7. sezonu wielkiej produkcji HBO w końcu doszło do zamierzonej konfrontacji Jona Snowa z armią Białych Wędrowców. Bękart zebrał drużynę złożoną z najlepszych wojowników Westeros i udał się za Mur, by udowodnić Cersei, że cały kontynent ma wspólnego wroga. Zamiast walczyć o władzę, wszystkie krainy powinny zjednoczyć się i wspólnie pokonać zagrożenie nadciągające z północy. Grupa skonfrontowała się ze zmarzlakami, a sceny walki były naprawdę dobrze nakręcone. Twórcy postanowili podzielić się z widzami tajnikami powstawania bitwy za Murem. To już druga emocjonująca walka w tym sezonie

Na oficjalnym kanale YouTube „Gry o tron” pojawiło się trzynastominutowe nagranie, ukazujące kulisy powstawania scen bitwy. Okazuje się, że w rzeczywistości walka była równie niełatwa, co w serialu. Walkę kręcono na Islandii i w północnej Irlandii. Zamarznięte jezioro grał zalany cementem mały kamieniołom nieopodal Belfastu. Ekipa „ucharakteryzowała” sztuczne jezioro tak, żeby wyglądało, jak prawdziwa tafla wody pokryta lodem i całość pasowała do zdjęć wykonanych na Islandii. W nagraniu możemy zobaczyć nie tylko wszystkie sztuczki ekipy filmowej (dmuchawy, sztuczny śnieg, greenscreeny, specjalne kostiumy i efekty specjalne), ale również rozmowy z twórcami i aktorami, biorącymi udział w zdjęciach do bitwy. 

Okazuje się, że produkcja serialu nie tylko cięła koszty na strojach. Jakiś czas temu wyszło na jaw, że peleryna Jona Snowa, to w rzeczywistości dywan z IKEI. Pamiętacie niedźwiedzia polarnego zombie, pojawiającego się w tym odcinku? Stwór został wymyślony wcześniej, jednak produkcji nie było stać na wygenerowanie komputerowo nieumarłego zwierzaka. Producent wykonawczy i scenarzysta D.B. Weiss opowiedział o tym w filmie. 

Żeby ten niedźwiedź polarny pojawił się w serialu, musieliśmy dużo przejść. Zwierzę zostało wymyślone jakieś cztery sezony temu i od tego czasu było wplatane w każdy sezon, tylko po to, żeby Bernie [Caulfield - producentka serialu] i ekipa od efektów wizualnych, powiedzieli nam w jak najmilszy sposób "Pie******e się, nie stać nas na niedźwiedzia polarnego zombie".

Na szczęście zmieniło się to w przedostatnim sezonie „Gry o tron”. Oprócz tego możemy zobaczyć popisy kaskaderskie i sposób, w jaki przywrócono zombiaki do życia. Ostatni odcinek 6. sezonu serialu już 27 sierpnia 2017 roku. Co się w nim wydarzy? Trudno powiedzieć, bo zwiastun nie mówi zbyt wiele. Na pewno w końcu spotkają się ze sobą przedstawiciele najsilniejszych stron konfliktu. Potem czeka nas przerwa od Westeros i ostatni sezon serialu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.