27.07.2020 14:19

Jak wygląda legendarny Cthulhu? Pierwszy zwiastun serialu „Kraina Lovecrafta“ rozwiewa wątpliwości

„Kraina Lovecrafta“ to nowy serial HBO od producentów „Uciekaj!“ i „Lost. Zagubionych“. W sieci pojawił się pełnoprawny zwiastun produkcji z pogranicza horroru i dramatu.

Jak wygląda legendarny Cthulhu? Pierwszy zwiastun serialu „Kraina Lovecrafta“ rozwiewa wątpliwości
fot. materiały prasowe HBO

Kraina Lovecrafta“ (org. „Lovecraft Country“) to nowy serial produkcji HBO, za którym stoją jedne z najgłośniejszych nazwisk Hollywood. J.J Abrams, czyli reżyser, scenarzysta i producent, odpowiedzialny m.in za sukces „Lost. Zagubionych“, nowych odsłon „Mission Impossible“, czy „Star Treka“ oraz Jordan Peele, twórca horrorów „Uciekaj!” i „To my” połączyli siły, aby wyprodukować serial, bazujący na twórczości Mistrza Grozy – H.P Lovecrafta.

Necronomicon
Necronomicon
Przeczytaj także "Necronomicon" - czy mroczna księga z twórczości H.P. Lovecrafta istnieje naprawdę?

„Kraina Lovecrafta” – fabuła

Produkcja opowie o trójce bohaterów, którzy w połowie lat 50. przemierzają Stany Zjednoczone, próbując odnaleźć ojca jednego z nich. Po drodze natrafią jednak na cały szereg zjawisk nadprzyrodzonych i tych rodem z horroru. Okaże się też, że bohaterowie powieści H.P Lovecrafta, słynnego mistrza grozy, zainspirowane były prawdziwymi wydarzeniami. W ten sposób na drodze bohaterów stanie chociażby słynny potwór morski Cthulhu.

Serial „Kraina Lovecrafta”, bazuje na powieści Matta Ruffa z 2016, która wpisuje się też w obecnie panujące trendy horrorów. Opowie bowiem także o problemach rasowych na terenie Ameryki Północnej w latach 50.  Mieszanka horroru i dramatu może okazać się strzałem w dziesiątkę, a kolejne informacje o produkcji zapowiadają nietuzinkową i ciekawą produkcję.

Foto: materiały prasowe HBO
Foto: materiały prasowe HBO
Przeczytaj także "Kraina Lovecrafta" - zobaczcie zwiastun serialu od Jordana Peele'a i J.J. Abramsa

„Kraina Lovecrafta” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie najnowszy, pełnoprawny zwiastun produkcji

„Kraina Lovecrafta” – ekipa i obsada

Showrunnerką serialu jest Mischa Green, scenarzystka, która współpracowała z twórcami seriali „Synowie Anarchii”, „Herosi”, czy dwóch odsłon serialu „Spartakus”. Za kamerą stanęli  Yann Demange i Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów, jak: Jonathan Majors, Jurnee Smollett-Bell, Courtney B. Vance i Michael K. Williams.

Producentami wykonawczymi produkcji są zaś J.J Abrams i Jordan Peele.

Horrory H.P. Lovecrafta zostaną wydane jako powieść graficzna
Horrory H.P. Lovecrafta zostaną wydane jako powieść graficzna
Przeczytaj także Horrory H.P. Lovecrafta zostaną wydane jako powieść graficzna

„Kraina Lovecrafta” – kiedy premiera?

Serial ma zadebiutować na antenie HBO już 17 sierpnia. Tego dnia produkcja pojawi się także na platformie streamingowej HBO GO. Kolejne odcinki pojawiać się będą co poniedziałki.

Czytaj także: Stephen King jest fanem „Dark”. Co napisał o serialu? 

Czy planujesz oglądać serial "Kraina Lovecrafta"?

Tagi: Film News Seriale Zwiastuny HBO HBO GO