19.04.2018 12:50

Jakie sceny wycięto z finału 8. sezonu „The Walking Dead”?

Twórcy serialu „The Walking Dead” zdradzili, które fragmenty nie znalazły się w ostatnim odcinku 8. sezonu. 

Rick Grimes kontra Negan
foto: materiały promocyjne

Fani adaptacji komiksu Roberta Kirkmana przeżywali ostatnio sporo emocji. Wszystko za sprawą finału 8. sezonu „The Walking Dead”, w którym doszło w końcu do ostatecznej potyczki między ludźmi Ricka Grimesa (Adrew Lincoln) oraz poplecznikami maniakalnego Negana (Jeffrey Dean Morgan). Na przestrzeni całego sezonu działo się bardzo wiele i twórcy niejednokrotnie zaskoczyli wiernych fanów historii o żywych trupach. 16. odcinek też przyniósł trochę zmian, czyli jak to bywa w „The Walking Dead”, śmierć niektórych z bohaterów serialu. Okazuje się jednak, że nie wszystko udało się zmieścić w niespełna godzinnym odcinku. 

„The Walking Dead” finał 8. sezonu - co wycięto z ostatniego odcinka?

Twórcy postanowili podzielić się ze swoimi widzami informacją na temat usuniętych w postprodukcji scen. W wywiadzie dla Entertainment Weekly reżyser odcinka Greg Nicotero i showrunner serialu Scott Gimple zdradzili, czego fani nie zobaczyli w bitwie między Rickiem i Neganem. Nicotero zasugerował, że być może niebawem zobaczymy reżyserską wersję finału.

"

Było wiele historii do opowiedzenia, ale dla mnie największym wyzwaniem było sprężenie się z wątkiem Dwighta, Aldena, Morgana i Jadis. Było dużo niedokończonych wątków, które chcieliśmy zakończyć. Więc był to niezwykły odcinek. Nie mieliśmy ogromnej ilości czasu na przygotowanie, więc chciałbym zrobić właściwą wersję, ponieważ zostało wiele niewykorzystanych scen, które przysłużyłby się odcinkowi.  "

Gimple postanowił sprecyzować, co znalazłoby się w reżyserskiej wersji odcinka.

"

Były naprawdę fajne momenty z Neganem w Sanktuarium, takie jak przygotowywanie żołnierzy, i rozwiązywanie jego własnych konfliktów, z którymi przyszło nam się zmierzyć. Była wspaniała wymiana pomiędzy Rickiem, Michonne i Maggie, która miała związek z przyszłością. Były też wspaniały materiał [który wycięliśmy], ale muszę powiedzieć, że nie tylko z powodu czasu, ale również klimatu. Chciałbym pokazać niektóre z tych scen, na przykład na DVD, ale wycięcie ich wyszło na dobre dla atmosfery historii. Czasami mogłyby być to momenty zapierające dech w piersiach, ale uważam, że klimat historii jest ważny i warto rzucić takie wyzwanie telewizji komercyjnej. Robienie takich eksperymentów również dobrze wpływa na publiczność.  "

Według słów twórców usunięte fragmenty finałowego odcinka 8. sezonu „The Walking Dead” pojawią się na wydaniu domowym serii. Obecnie trwają prace nad kontynuacją serialu, który po bitwie Ricka z Neganem ma się diametralnie zmienić. Oczekiwania na 9. sezon umili 4. cześć spin-offa „Fear of the Walking Dead”, której pierwszy odcinek wyemitowano w dzień finału 115 odcinka „Żywych trupów”.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead