20.11.2019 12:40

Jason Momoa zainspirował Emilię Clarke do walki ze scenami rozbieranymi w "Grze o tron"

Aktorka opowiedziała niedawno o lekcjach, których nauczyła się podczas pracy nad "Grą o tron". Chodziło o sceny rozbierane, które stały się dla niej dużo bardziej komfortowe dzięki gwiazdorowi "Aquamana".

Gra o tron
foto: Album Online/East News

W "Grze o tron" znajdziemy sporo rozbieranych scen Emilii Clarke (zasłużyły nawet na oddzielny tekst). Większość z nich pochodzi z 1. sezonu serialu i było nagrywane w towarzystwie Jasona Momoy, który wcielał się w jej męża, Khala Drogo. Nietrudno zauważyć, że serial w późniejszych sezonach powoli rezygnował z nagości. To dotyczyło nie tylko Emilii Clarke, ale także innych aktorek występujących w programie.

Emilia Clarke nauczyła się odmawiać scen rozbieranych przez Grę o tron

Aktorka niedawno pojawiła się w podcaście "Armchair Expert", gdzie przyznała, że łatka serialu z dużą ilością seksu i przemocy nadal się trzyma "Gry o tron". Przez to wciąż dostaje propozycje scen rozbieranych w swoich kolejnych projektach:

"

Jestem zdecydowanie bardziej pewna tego, co jest dla mnie komfortowe i dopuszczalne. Wcześniej często się o to kłóciłam, mówiąc, że kołdra ma przykrywać większość mojego ciała, na co dostawałam odpowiedź: "Nie chcesz rozczarować fanów Gry o tron". Pier*olcie się. Wiem na tyle dużo, że potrafię określić, co jest potrzebne, a co nie. "

Foto:  ANGELA WEISS/AFP/East News
Foto:  ANGELA WEISS/AFP/East News
Przeczytaj także Emilia Clarke żeńskim Bondem? Gwiazda "Gry o tron" marzy o tej roli!

Emilia Clarke dodała również, że Jason Momoa zdecydowanie jej pomógł w pierwszym sezonie "Gry o tron". Aktor zainspirował ją również do tego, by walczyć o swoje prawa i sprzeciwiać się bezsensownym scenom rozbieranym:

"

Dopiero teraz rozumiem, jak duże miałam szczęście, bo to mogło pójść zdecydowanie gorzej. Jason miał spore doświadczenie, zrobił dużo rzeczy zanim zagrał w serialu, więc mnie wspierał: "Kochana, tak to powinno wyglądać, tak nie powinno wyglądać. Zadbam o to, żeby poszło jak najlepiej". Był bardzo miły, kochany i naprawdę mnie wspierał jako drugiego człowieka. Wspaniały facet. Zadbał o mnie w środowisku, w którym nie wiedziałam, że potrzebowałam tej pomocy. "

Dla Clarke i Momoy wspólne sceny były początkiem pięknej przyjaźni, którą możemy czasami obserwować na mediach społecznościowych obydwojga. Momoa często odwiedzał starych znajomych na planie "Gry o tron" i był zapraszany na wszystkie imprezy celebrujące zakończenie zdjęć do kolejnego sezonu.

"Gra o tron" skończyła się w maju 2019 roku. Emilię Clarke możemy oglądać w komedii romantycznej "Last Christmas", natomiast Momoa niedawno zadebiutował jako Baba Voss w serialu "See" od Apple TV+. 

Zobacz także: Jason Momoa został zapytany, gdzie załatwia się Aquaman. Odpowiedź aktora jest rozbrajająca

Tagi: Seriale Gra o tron Jason Momoa Emilia Clarke