Jason Momoa w prequelu "Wiedźmina". Kogo zagra gwiazdor "Aquamana"?

04.09.2020 08:03
Jason Momoa w prequelu "Wiedźmina". Kogo zagra gwiazdor "Aquamana"? Fot. Richard Young/REX/Shutterstock/EAST NEWS

"Wiedźmin" niebawem doczeka się prequela - serialu "The Witcher: Blood Origin". Według najnowszych informacji przedstawiciele Netfliksa widzą w jednej z ról Jasona Momoę.

Serial "Wiedźmin" to wielki hit Netfliksa. Nic więc dziwnego, że platforma streamingowa nie tylko zapowiedziała kontynuację przygód Geralta z Rivii, ale również kilka produkcji powiązanych z adaptacją sagi Andrzeja Sapkowskiego. Wśród z nich znalazł się prequel serialu pod tytułem "The Witcher: Blood Origin". Jedną z postaci ma szansę zagrać Jason Momoa.

"Wiedźmin" - Jason Momoa w prequelu serialu

W tytułowego bohatera serialu Netfliksa wciela się Henry Cavill - odtwórca Supermana. Istnieje spora szansa, że w ślady aktora pójdzie jego kolega z planu "Ligi Sprawiedliwości" - Jason Momoa, który grał Aquamana.

Przeczytaj także

Jak podaje portal Redianian Intelligence, dwa niezależne od siebie źródła mówią, że twórcy "The Witcher: Blood Origin" prowadzą obecnie rozmowy z Momoą na temat ewentualnej roli w prequelu "Wiedźmina". Aktor miałby się wcielić w głównego bohatera serialu - pierwszego wiedźmina na całym Kontynencie.

Przeczytaj także

Nawet jeśli Momoa przyjmie rolę, nie oznacza to automatycznie, że zobaczymy go ponownie u boku Cavilla. "The Witcher: Blood Origin" rozgrywa się na długo przed wydarzeniami z pierwszego sezonu "Wiedźmina". Może i Geralt jest długowieczny, ale na pewno nie istniał jeszcze w czasach, które twórcy zaprezentują w nadchodzącym prequelu.

Przeczytaj także

Akcja serialu rozegra się setki lat przed wydarzeniami z "Wiedźmina". Fani sagi zobaczą więc na własne oczy Koniunkcję Sfer - kataklizm, który na zawsze odmienił Kontynent. To właśnie wtedy ludzie zaczęli być dominującą rasą istot w świecie stworzonym przez Sapkowskiego. Nowy status osiągnęli, po raz pierwszy w historii przejmując kontrolę nad magią. Dzięki temu zepchnęli na margines prastare rasy takie jak efly, krasnoludy, czy niziołki.

Przeczytaj także

Według obecnie dostępnych informacji produkcja The Witcher: Blood Origin" ruszy dopiero po zakończeniu prac nad drugim sezonem "Wiedźmina". Nie zmienia to jednak faktu, że twórcy zaczynają kompletować obsadę nowego serialu. Za nowy tytuł odpowiedzą Declan de Barra i Lauren S. Hissrich, którzy będą producentami wykonawczymi. Sapkowski ponownie będzie sprawował funkcję konsultanta kreatywnego.

Przeczytaj także

Zobacz też: Henry Cavill na nowym zdjęciu zza kulis 2. sezonu "Wiedźmina" [FOTO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.