04.09.2020 08:03

Jason Momoa w prequelu "Wiedźmina". Kogo zagra gwiazdor "Aquamana"?

"Wiedźmin" niebawem doczeka się prequela - serialu "The Witcher: Blood Origin". Według najnowszych informacji przedstawiciele Netfliksa widzą w jednej z ról Jasona Momoę.

Jason Momoa i Henry Cavill
foto: Richard Young/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Serial "Wiedźmin" to wielki hit Netfliksa. Nic więc dziwnego, że platforma streamingowa nie tylko zapowiedziała kontynuację przygód Geralta z Rivii, ale również kilka produkcji powiązanych z adaptacją sagi Andrzeja Sapkowskiego. Wśród z nich znalazł się prequel serialu pod tytułem "The Witcher: Blood Origin". Jedną z postaci ma szansę zagrać Jason Momoa.

"Wiedźmin" - Jason Momoa w prequelu serialu

W tytułowego bohatera serialu Netfliksa wciela się Henry Cavill - odtwórca Supermana. Istnieje spora szansa, że w ślady aktora pójdzie jego kolega z planu "Ligi Sprawiedliwości" - Jason Momoa, który grał Aquamana.

Jason Momoa
Jason Momoa
Przeczytaj także Aquaman reklamuje nową płytę Metalliki: Jeśli jesteś fanem Jasona Momoy, jesteś fanem Mety

Jak podaje portal Redianian Intelligence, dwa niezależne od siebie źródła mówią, że twórcy "The Witcher: Blood Origin" prowadzą obecnie rozmowy z Momoą na temat ewentualnej roli w prequelu "Wiedźmina". Aktor miałby się wcielić w głównego bohatera serialu - pierwszego wiedźmina na całym Kontynencie.

Nowy aktorski serial w świecie „Wiedźmina”? Pojawiły się pierwsze informacje o „The Witcher: Blood Origin”
Nowy aktorski serial w świecie „Wiedźmina”? Pojawiły się pierwsze informacje o „The Witcher: Blood Origin”
Przeczytaj także Nowy aktorski serial w świecie „Wiedźmina”? Pojawiły się pierwsze informacje o „The Witcher: Blood Origin”

Nawet jeśli Momoa przyjmie rolę, nie oznacza to automatycznie, że zobaczymy go ponownie u boku Cavilla. "The Witcher: Blood Origin" rozgrywa się na długo przed wydarzeniami z pierwszego sezonu "Wiedźmina". Może i Geralt jest długowieczny, ale na pewno nie istniał jeszcze w czasach, które twórcy zaprezentują w nadchodzącym prequelu.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" - Showrunnerka serialu zdradziła ile lat będzie miał Geralt

Akcja serialu rozegra się setki lat przed wydarzeniami z "Wiedźmina". Fani sagi zobaczą więc na własne oczy Koniunkcję Sfer - kataklizm, który na zawsze odmienił Kontynent. To właśnie wtedy ludzie zaczęli być dominującą rasą istot w świecie stworzonym przez Sapkowskiego. Nowy status osiągnęli, po raz pierwszy w historii przejmując kontrolę nad magią. Dzięki temu zepchnęli na margines prastare rasy takie jak efly, krasnoludy, czy niziołki.

Foto: Rex Features/East News
Foto: Rex Features/East News
Przeczytaj także "Jak powstawał Wiedźmin" - zobaczcie zwiastun dokumentu o kulisach realizacji serialu

Według obecnie dostępnych informacji produkcja The Witcher: Blood Origin" ruszy dopiero po zakończeniu prac nad drugim sezonem "Wiedźmina". Nie zmienia to jednak faktu, że twórcy zaczynają kompletować obsadę nowego serialu. Za nowy tytuł odpowiedzą Declan de Barra i Lauren S. Hissrich, którzy będą producentami wykonawczymi. Sapkowski ponownie będzie sprawował funkcję konsultanta kreatywnego.

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także "Gra o tron" - prequel serialu z oficjalną datą premiery. Kiedy zobaczymy "House of the Dragon"?

Czekasz na ten serial?

Zobacz też: Henry Cavill na nowym zdjęciu zza kulis 2. sezonu "Wiedźmina" [FOTO]

Tagi: Wiedźmin Liga Sprawiedliwości Aquaman Superman Netflix Jason Momoa Henry Cavill