30.05.2016 09:56

Jessica Lange nie zagra w 6. sezonie „American Horror Story”

Aktorka, która stała się twarzą „American Horror Story”. Już w ostatnim sezonie nie pojawiła się w produkcji Ryana Murphy'ego i Brada Falchuka. Wygląda na to, że tak już zostanie.

Jessica Lange nie zagra w 6. sezonie „American Horror Story”
foto: kadr z serialu

Mogliśmy ją oglądać jako Constance Langdon, siostrę Jude Martin, Fionę Goode oraz Elsę Mars. W 5. serii Jessica Lange już się nie zagrała, a w jej miejsce pojawiła się Lady Gaga jako Hrabina, która zdobyła nawet Złoty Glob w kategorii Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym.

Fani serialu z pewnością życzyliby sobie, żeby Lange jednak powróciła do serii. Aktorka była gościem w programie Charliego Rose'a, aby pomówić o swojej roli w broadway'owskim „Zmierzchu długiego dnia”, sztuce Eugene'a O’Neilla z 1956 roku. Przy tej okazji padło pytanie o możliwość wystąpienia w 6. sezonie „American Horror Story”. Jessica Lange nie pozostawiła jednak wątpliwości co do tego, czy znów zobaczymy ją na małym ekranie:

"

Nie. Jak wiadomo spędziłam z serią cztery lata, cztery sezony, a każdy równał się cudownej roli. Wszystko zmieniało się z roku na rok, co sprawiało, że serial był dla mnie bardzo interesujący. Ale to już koniec. Wydaje mi się, że czasami dochodzi się do zakończenia czegoś w sposób naturalny. "

Wypowiedzi aktorki możecie posłuchać poniżej:

To smutna wiadomość, zwłaszcza, że jeszcze nie tak dawno temu Jessica Lange była otwarta na pojawienie się w „American Horror Story”:

"

Jeżeli Ryan zaproponowałby mi małą rolę na kilka odcinków, to zdecydowanie bym się zgodziła, gdyby tylko była to interesująca kreacja. Nasza współpraca układała się bardzo dobrze, więc z ochotą bym to powtórzyła. Kocham wszystkie moje dotychczasowe postacie w całym ich szaleństwie. "

Co do 6. sezonu „American Horror Story” nie ujawniono zbyt wielu informacji. Ryan Murphy obiecał powrót znanych fanom serii nazwisk w obsadzie, a także zdradził, że pracuje nad dwoma koncepcjami w tym samym czasie:

"

Ten serial od zawsze traktowałem jako operę. Pracujemy nad dwoma pomysłami jednocześnie, co dotychczas nam się nie zdarzało. Oba z nich mają swój charakter. Wydaje mi się jednak, że wiem który okaże się zwycięzcą. "

Wydaje się, że Jessica Lange nie mogłaby być bardziej szczęśliwa w kwestii tego, w jakim punkcie znajduje się obecnie jej kariera i czemu się teraz poświęca. Aktorka po latach wróciła do teatru i jak wynika z jej wypowiedzi kreacja w „Zmierzchu długiego dnia” stanowi dla niej spełnienie marzeń:

"

Są pewne role, w przypadku których, jeżeli nawet się wie, że będą fizycznie wyczerpujące i przytłaczające, to mają w sobie coś, co sprawia, że każdy aktor chce je zagrać. Wystąpiłam już w tej sztuce sześć lat temu w Londynie i od tej pory zawsze chciałam to powtórzyć. Dla mnie, w tym punkcie, w którym się znajduję, jest to najlepsza rola jaką mogłam zagrać i jedna z najlepszych w całej historii amerykańskiego dramatu. "

Całej rozmowy z aktorką możecie posłuchać poniżej:

Będzie Wam brakowało Jessiki Lange w „American Horror Story”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale American Horror Story