13.06.2019 13:19

Jim Jarmusch stworzy serialową wersję filmu "Ghost Dog: Droga samuraja"

Jim Jarmusch rozpoczął pracą nad serialem opartym na filmie "Ghost Dog: Droga samuraja". W sieci pojawiły się szczegóły dotyczące produkcji.

kadr z filmu Ghost Dog: Droga samuraja
foto: kadr z filmu Ghost Dog: Droga samuraja

Jim Jarmusch zasłynął jako twórca niezależnych komedii i dramatów odznaczających się lakoniczną formą i dość specyficznym poczuciem humoru. Już niedługo do kin trafi jego najnowsza produkcja zatytułowana "The Dead Don’t Die" (w Polsce znana jako "Truposze nie umierają"). Okazuje się jednak, że filmowiec postanowił zająć się dłuższą formą, czyli serialem. Jarmusch sięgnął po gangsterską historię samurajską, która została ukazana w filmie "Ghost Dog: Droga samuraja"

"Ghost Dog: Droga samuraja" - Jim Jarmusch stworzy serial na podstawie filmu

Jak donosi serwis Bloody Disgusting, reżyser za jakiś czas rozpocznie prace na planie produkcji, która nie będzie jednak serialową wersją filmu, ale zupełnie nową historią. Potwierdził to sam Jarmusch.

"

Pracujemy nad serialem "Ghost Dog". Próbujemy to zrobić. "

Film "Ghost Dog: Droga samuraja" powstał w 1999 roku i opowiadał o tytułowym zawodowym zabójcy, który żyje według kodeksu samurajów. Ghost Dog został uratowany przez jednego z bossów włoskiej mafii, którego jest wiernym wasalem. W roli głównej wystąpił Forest Whitaker. Film szybko zyskał status kultowego i stał się jednym z najsłynniejszych dzieł Jarmuscha. Serial podejmie jednak nowe wątki, które nie zostały ukazane w kinowej produkcji.

Withaker zapowiedział serial na podstawie "Ghost Doga" na początku 2019 roku. Aktor zdradził Entertainment Weekly, że pracuje obecnie nad tajemniczym przedsięwzięciem z Jarmuschem i raperem o pseudonimie RZA, którego muzyka pojawiła się w filmie z 1999 roku. Nie oznacza to jednak, że Withaker wystąpi w serialu, co ma sens, biorąc pod uwagę wydarzenia ukazane w filmie z 1999 roku. Okazuje się również, że Jarmusch nie wyreżyseruje całego serialu. Będzie nad nim jedynie czuwał.

"

Może wyreżyseruję pilota, ale jestem bardziej zainteresowany pracą producenta wykonawczego i pewnego rodzaju mentora i na razie moje zaangażowanie w to przedsięwzięcie razem z RZA na tym polega. Więc w pewnym sensie razem pracujemy. Jest już scenariusz do pilota, przy którym nie pracowałem, poza pewnymi pomysłami. "

RZA wystąpił gościnnie w "The Dead Don’t Die", więc współpraca z reżyserem obejmuje też inne tytuły. T

The Dead Don't Die
The Dead Don't Die
Przeczytaj także Bill Murray i Adam Driver kontra zombie w pierwszym zwiastunie filmu "The Dead Don't Die" Jima Jarmuscha

"Ghost Dog: Droga samuraja" - kiedy premiera serialu Jima Jarmuscha

Na razie nie wiadomo, kiedy serial o samuraju pracującym dla mafii będzie miał premierę. Nie zdradzono nawet, czy produkcja trafi do jednej ze stacji telewizyjnych, czy będzie dostępna na którejś z platform streamingowych. Fani Jarmuscha muszą uzbroić się więc w cierpliwość. Na pocieszenie mają jednak film "The Dead Don’t Die", który trafi do polskich kin już 26 lipca 2019 roku.

Zobacz też: Iggy Pop i incydent z masłem orzechowym w dokumencie

Tagi: Seriale Jim Jarmusch