Jodie Turner-Smith jedną z bohaterek serialu "The Witcher: Blood Origin". Posypały się rasistowskie komentarze

26.01.2021 08:15
Jodie Turner-Smith Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Jodie Turner-Smith otrzymała jedną z ważnych ról w nowym serialu Netfliksa "The Witcher: Blood Origin". Aktorka wcieli się w potężną elficką wojowniczkę.

Platforma Netflix pracuje obecnie nie tylko nad drugim sezonem "Wiedźmina", ale również jego preuquelem zatytułowanym "The Witcher: Blood Origin". W jedną z bohaterek serialu wcieli się Jodie Turner-Smith. Jednak nie wszystkim spodobał się ten pomysł.

"The Witcher: Blood Origin" - Jodie Turner-Smith jako główna bohaterka serialu

O tym, że Netflix planuje poszerzyć serialowe uniwersum "Wiedźmina" wiadomo już od dawna. Jednym z elementów tej strategii jest serial "The Witcher: Blood Origin", który pokaże Kontynent tysiące lat przed przygodami Geralta z Rivii.

Polecamy

Przedstawiciele platformy streamingowej ogłosili odtwórczynię jednej z ról nowego serialu. Będzie nią utalentowana brytyjska aktorka Jodie Turner-Smith. Protagonistka "The Witcher: Blood Origin" to Éile - elitarna wojowniczka obdarzona głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Jednak gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.

Polecamy

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu "Wiedźmin". Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do "Koniunkcji Sfer", kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Polecamy

Producentami wykonawczymi serialu są Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Twórca sagi o Geralcie - Andrzej Sapkowski, zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Polecamy

"The Witcher: Blood Origin" - rasiści niezadowoleni z obsady serialu

Najnowszą produkcją z udziałem Jodie Turner-Smith jest film "Queen & Slim" w reżyserii Meliny Matsoukas, do którego scenariusz napisała Lena Waithe. Turner-Smith wystąpiła w nim u boku Daniela Kaluuyi w roli tytułowej Królowej. Zagrała także w "After Yang" wraz z Colinem Farrellem, w "Without Remorse" z Michaelem B. Jordanem, oraz serialach "Jett", "Ostatni okręt", "Wściekłe Psy" i "Czysta krew", a także w "Nowości" Drake'a Doremusa. Turner-Smith ma w swoim dorobku również wiele niezależnych filmów, w tym "Neon Demon" Nicolasa Windinga Refna. Aktorka zagrała już w serialu Netfliksa "Nightflyers" opartym na powieści George'a R.R. Martina. Wcieli się także w rolę w tytułową rolę w trzyczęściowym miniserialu produkcji Channel 5 "Anne Boleyn". 

Polecamy

Mimo niepodważalnego talentu Turner-Smith wielu "fanów" Geralta z Rivii jest niepocieszonych castingiem. Świadczą o tym wpisy w internecie, również pod postem Netfliksa na Facebooku, w którym ogłoszono, że aktorka wcieli się w wojowniczą elfkę.

print screen z Netflix Polska Fot. foto: print screen z Netflix Polska
print screen z Netflix Polska Fot. foto: print screen z Netflix Polska
print screen z Netflix Polska Fot. foto: print screen z Netflix Polska

Nie zważając na aktorskie dokonania Turner-Smith, osoby niezadowolone z obsadzenia jej w głównej roli, zdają się opierać swoją ocenę na... kolorze skóry artystki.

Polecamy

O rasizmie "fanów" serii "Wiedźmin" można było się przekonać już przy okazji pierwszego sezonu serialu o Gerlacie. Pojawiło się mnóstwo głosów osób oburzonych faktem, że twórcy zatrudnili między innymi w rolach elfów osoby o innym kolorze skóry niż biały. Często powoływano się na absurdalne argumenty jak "słowiańskość" sagi o Wiedźminie, nie zaważając na dobitnie antyrasistowski i protolerancyjny wydźwięk całej opowieści Sapkowskiego.

Polecamy

Rasistowskie komentarze zostały oczywiście wyśmiane przez wielu entuzjastów kina, między innymi przez fanpage Kinofilia.

Z oceną nowej roli Jodie Turner-Smith powinniśmy się więc wstrzymać do premiery serialu "The Witcher: Blood Origin". Niestety Netflix nie zdradził, kiedy planuje debiut pierwszego sezonu nowej produkcji. Prawdopodobnie tytuł powinien pojawić się na platformie w roku 2022.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.