28.12.2018 14:02

John Malkovich jako Herkules Poirot w zwiastunie serialu "The ABC Murders"

Herkules Poirot powraca w serialowej adaptacji powieści Agathy Christie pod tytułem "A.B.C.". W słynnego belgijskiego detektywa wcieli się John Malkovich.

John Malkovich (The ABC Murders)
foto: kadr z serialu The ABC Murders

Kryminały Agathy Christie, mimo że napisane prawie sto lat temu, wciąż przyciągają kolejnych miłośników skomplikowanych zagadek. Nic więc dziwnego, że tę klasykę sięgają kolejni twórcy filmów i seriali. Dzięki adaptacji powieści "A.B.C." już niedługo zobaczymy kolejną przygodę Herkulesa Poirota. Tym razem w pedantycznego belgijskiego detektywa wcieli się John Malkovich. Jak aktor prezentuje się w tej roli?

"The ABC Murders" - zwiastun miniserialu Amazona

Za serial zatytułowany "The ABC Murders" wzięła się platforma streamingowa Amazona. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun tej niepokojącej opowieści o seryjnym mordercy, kierującym się dość ciekawym sposobem wybierania ofiar. 

Akcja serialu rozgrywa się w 1933 roku i opowiada o mordercy, poruszającym się kolejami brytyjskimi, zabijającym według dość nietypowego wzorca. Tajemniczy przestępca kieruje się alfabetem i morduje osoby o inicjałach z abecadła. Scenarzystą i producentem wykonawczym serialu jest Sarah Phelps. Reżyserem jest natomiast Alex Gabassi. "The ABC Murders" będzie się składać z trzech odcinków. Oprócz Malkovicha, na ekranie pojawią się również Andrew BuchanAnya ChalotraEamon FarrenJack FarthingTara FitzgeraldShirley HendersonBronwyn JamesFreya MavorMichael Shaeffer oraz gwiazda serii "Harry Potter" Rupert Grint. 

"The ABC Murders" - kiedy premiera?

Serial zostanie wyprodukowany przez Mammoth SceenAgatha Christie Limited. W Wielkiej Brytanii "The ABC Murders" będzie można oglądać na BBC One. Reszta świata będzie mogła rozwikłać zagadkę z Herkulesem Poirotem już 1 lutego 2019 roku. Co ciekawe, nie jest to pierwsza w ostatnim czasie adaptacja prozy Christie. W 2017 roku powstał film na podstawie "Morderstwa w Orient Expressie" w reżyserii Kennetha Branagha. Filmowiec zamierza powołać do życia całe filmowe uniwersum oparte na kryminałach brytyjskiej pisarki. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale John Malkovich Agatha Christie