Joker nareszcie zadebiutował w serialu „Gotham”. Zobaczcie nowego księcia zbrodni

Kamil Kacperski
13.04.2018 11:09
Joker nareszcie zadebiutował w serialu „Gotham”. Zobaczcie nowego księcia zbrodni Fot. kadr z wideo

Serial zapowiadał pojawienie się Jokera już od pierwszego sezonu. Teraz fani nareszcie doczekali się debiutu nemezis Batmana, jednak nie został nim ten, o którym myślicie. Zobaczcie wideo z transformacji.

Postać Jerome'a Valeski zadebiutowała w „Gotham” w pierwszym sezonie produkcji. Złoczyńca „przeżył” swoją śmierć i powrócił jako prawdziwy maniak. Już od pierwszego odcinka, w którym pojawił się chłopak, fani przypuszczali, że w końcu dorośnie do roli Jokera, który przez najbliższe dekady będzie terroryzował mieszkańców Gotham i stanie się arcywrogiem pewnego pana, który bije przestępców będąc przebranym za nietoperza.

Twórcy, a także aktorzy występujący w serialu zapowiadali, że Jerome jest oddzielną postacią, i że to nie on zostanie nemezis Batmana. Okazało się to być prawdą w 19. odcinku 4. sezonu „Gotham”. Złoczyńca został postrzelony przez Jima Gordona, a następnie spadł z wysokości. Scena przypominała nieco śmierć Jokera przedstawioną w „Batmanie” Tima Burtona z 1989 roku. Jednak przed śmiercią Jerome zdążył zaplanować swój najlepszy żart w historii:

Joker w 4. sezonie „Gotham”

Chłopak wysłał swojemu bliźniakowi, Jeremiahowi, przesyłkę, która zawierała „gaz rozweselający” Jerome'a. Żyjący Valeska po kontakcie z chemikaliami zaczął się krztusić i zmieniać. Odgłosy agonii powoli zaczęły zmieniać się w maniakalny śmiech, a scena była wręcz żywcem wyrwana z kart komiksu „Killing Joke”, który opowiadał origin story największego złoczyńcy w historii komiksów.

Oczywiście taki obrót sytuacji zachwycił wielu fanów. Po emisji programu w sieci pojawiło się mnóstwo tweetów dotyczących niespodziewanego zwrotu fabularnego przygotowanego przez twórców „Gotham”:

JOKER NAWIEDZIŁ GOTHAM!

JOKER SIĘ NARODZIŁ! DZIĘKI „GOTHAM” ZA TEN ODCINEK!

Jerome: ma śmiech. ma twarz. ma teksty Jokera. złowieszczy. przerażający. obleśny.
Gotham: on nie jest Jokerem. Zabijemy go i wprowadzimy postać brata znikąd.

W emisji pojawią się jeszcze kolejne 4 odcinki 4. sezonu „Gotham”. Najbliższy pojawi się na ekranach telewizorów już 19 kwietnia 2018 roku. Niestety, stacja emitująca serial, czyli FOX, wciąż nie potwierdziła 5. serii serialu. Jednak po debiucie takiej postaci, trudno wyobrazić sobie sytuacje, w której nie pojawi się sezon numer 5.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.