Jon Faverau będzie scenarzystą i producentem nowego serialu ze świata „Gwiezdnych Wojen”

Kamil Kacperski
09.03.2018 14:48
Jon Faverau będzie scenarzystą i producentem nowego serialu ze świata „Gwiezdnych Wojen” Fot. kadr z wideo

Reżyser dwóch pierwszych części „Iron Mana” i „Księgi Dżungli” zajmie się scenariuszem i produkcją serialu umieszczonego w gwiezdnowojennym uniwersum. Zapowiada się dobre widowisko.

Serial będzie zostanie udostępniony na zapowiedzianej platformie streamingowej, którą obecnie przygotowuje Disney w ramach odpowiedzi na Netfliksa. Na razie nie wiadomo o czym będzie serial, kto wcieli się w głównych bohaterów, ani kto zajmie się reżyserią odcinków. Wiadome jest jednak to, że Jon Faverau zna się na „Gwiezdnych Wojnach” jak mało kto.

Dokładnie tak stwierdziła szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy, która uznała, że jego doświadczenie w budowaniu świata, które nabył podczas pracy nad „Iron Manem” jest nieocenione:

Nie mogłabym być bardziej podekscytowana tym, że Jon wyprodukuje i napisze serial dla naszej nowej platformy streamingowej. Faverau oferuje perfekcyjny miks producenckiego i pisarskiego talentu, połączony ze znajomością uniwersum Gwiezdnych Wojen. Ten serial pozwoli Jonowi na prace z bardzo różnorodną grupą innych scenarzystów i reżyserów, dzięki czemu Lucasfilm będzie mógł zbudować własną bazę talentów.

Nowy serial Star Wars

Sam reżyser nie jest w stanie uwierzyć, że trafiło go takie szczęście. Faverau pracował już przy Gwiezdnych Wojnach - użyczał swojego głosu w „Wojnach Klonów” oraz nadchodzącym „Solo: A Star Wars Story”, ale to właśnie realizowanie własnych pomysłów w tym bogatym uniwersum jest dla twórcy spełnieniem marzeń:

Jeśli powiedziałbyś jedenastoletniemu mnie, że będę miał okazję opowiedzieć swoje historie w uniwersum Gwiezdnych Wojen, to bym Ci nie uwierzył. Nie mogę się doczekać, żeby rozpocząć już tę ekscytującą podróż.

Na ogłoszenia związane z serialem Jona Faverau będziemy musieli jeszcze sporo poczekać. Reżyser jest obecnie zajęty pracą nad aktorskim „Królem Lwem”, którego premiera odbędzie się dopiero w połowie 2019 roku. Można więc przyjąć, że Faverau zajmie się nową produkcją dopiero po wydaniu obrazu o Simbie i spółce. Będzie na co czekać.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.