31.03.2017 09:59

Jon Snow, Cersei i Daenerys kroczą po władzę w zwiastunie 7. sezonu „Gry o tron”

Nie możecie się doczekać dalszych losów ulubionych bohaterów „Gry o tron”? HBO dodatkowo rozbudzi Wasz apetyt pierwszym zwiastunem nowych odcinków.

Jon Snow, Cersei i Daenerys kroczą po władzę w zwiastunie 7. sezonu „Gry o tron”
foto: kadr z wideo

Tym razem czekanie na nowe odcinki „Gry o tron” potrwa jeszcze dłużej niż zwykle. Podczas gdy kolejne sezony startowały zwyczajowo w kwietniu, siódmy sezon zadebiutuje na małych ekranach dopiero 16 lipca 2017 roku. Na dodatek starczy nam na krócej niż poprzednie: będzie się składał zaledwie z siedmiu odcinków.

Mimo to jest na co czekać. Wiemy już, że do obsady serialu dołączy Ed Sheeran, a smoki osiągną w nadchodzących odcinkach rozmiary Boeinga 747. Poza tym HBO oficjalnie potwierdziło, że będzie to przedostatni sezon „Gry o tron”, możemy więc liczyć na zawrotne tempo akcji. Sophie Turner zapowiedziała otwarcie, że nie wszyscy dożyją kolejnej serii.

Co prawda w nowym zwiastunie 7. sezonu nie pada ani jedno słowo, napięta atmosfera jest jednak w pełni wyczuwalna. Trailer zatytułowany „Long Walk” ukazuje tytułowy marsz Jona Snowa, Cersei Lannister i Daenerys Targaryen po władzę nad Siedmioma Królestwami na Żelaznym Tronie.

Wideo zobaczycie poniżej:

Możemy już sami zakładać się o to, kto zginie w najbliższym sezonie oraz ostatecznie zasiądzie na Żelaznym Tronie. Czy finałowa trójka ukazana w zwiastunie przetrwa wydarzenia siódmej serii? Jak wyznał niedawno Kit Harington, nawet on jeszcze nie wie, jaki finał czeka fanów historii George'a R. R. Martina.

"

Każdy zastanawia się, jak to się wszystko skończy. Ludzie ciągle spekulują, co się jeszcze wydarzy w międzyczasie. Dla mnie to szalenie ekscytujące, że jeszcze nic nie wiem. Naprawdę nie mam pojęcia, co jeszcze przygotują dla nas twórcy, ale cieszę się, że będę jednym z pierwszych, którzy się o tym dowiedzą. "

...czyli Jon Snow autentycznie „nic nie wie”. Aktor wyznał również, że zdążył bardzo się przywiązać do swojej postaci i przyzwyczaił się już do prowadzenia z nią podwójnego życia. Miejmy nadzieję, że scenariusz szybko nie skreśli granego przez niego bękarta z Winterfell.

Komu kibicujecie w wyścigu o władzę?

Jakub Gańko
Tagi: Seriale Gra o tron Gra o tron: sezon 7