02.05.2019 09:53

"Gra o tron": Jon Snow pali zwłoki po Bitwie o Winterfell na zdjęciach z 4. odcinka 8. sezonu

HBO udostępniło kilka zdjęć z nadchodzącego epizodu finałowego sezonu "Gry o tron". Widzimy na nich bohaterów, którzy przeżyli Wielką Wojnę, a teraz szykują się do walki z Cersei o Żelazny Tron.

Gra o tron 8
foto: materiały prasowe

W zapowiedzi 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" możemy usłyszeć, że Daenerys wciąż zamierza zaatakować Królewską Przystań i po zakończeniu "Wielkiej Wojny" z nieumarłymi przyszedł czas na dokończenie spraw z Cersei Lannister. Niestety, Matka Smoków straciła znakomitą część swojej armii w starciu z Nocnym Królem i jego zombie. Czy Daenerys uda się przekonać żołnierzy z północy do wzięciu udziału w ataku na królewskie miasto? 

Gra o tron - galeria zdjęć z 4. odcinka 8. sezonu

W udostępnionej przez HBO galerii widzimy bowiem, że Daenerys już w 4. odcinku użyje swojej floty (a właściwie statków Yary Greyjoy płynących pod herbem Targaryenów) i wyruszy w kierunku Dragonstone, które służyło jej za bazę wypadową w 7. sezonie "Gry o tron". Stamtąd do Królewskiej Przystani, a co za tym idzie do Cersei, jest już bardzo blisko. Zanim do tego jednak dojdzie, Jon Snow i żyjący Starkowie oddadzą hołd wojownikom, którzy stracili życie w Bitwie o Winterfell. Widzimy bowiem, jak główni bohaterowie podpalają ogromne stosy ciał. 

Foto: kadr z 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"
Foto: kadr z 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"
Przeczytaj także "Gra o tron" sezon 8: Co wydarzyło się w 3. odcinku? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY]

Zobaczcie zdjęcia z nadchodzącego 4. epizodu 8. sezonu serialu "Gra o tron":

Gra o tron - kiedy premiera 4. odcinka?

Jaki wpływ na przyszłe wydarzenia będzie miała Arya? Pamiętajmy, że Cersei wciąż jest na jej liście osób do zamordowania. Czy młoda Starkówna zakradnie się zatem do królewskich komnat i poderżnie jej gardło przebrana za Jamiego Lannistera? Co z Bronnem? Czy najemnik faktycznie zamorduje Tyriona i Jamie'ego, tak jak kazała mu to zrobić Cersei? Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć w 3 następnych odcinkach "Gry o tron".

Najbliższy z nich zadebiutuje na antenie HBO już 6 maja 2019 roku. Nowe odcinki "Gry o tron" pojawiają się również na platformie HBO GO.

Tagi: Seriale Gra o tron HBO HBO GO Gra o tron: sezon 8