Jon Snow oko w oko ze smokiem w zapowiedzi 5. odcinka „Gry o tron”

Sergiusz Kurczuk
07.08.2017 10:03
Jon Snow oko w oko ze smokiem w zapowiedzi 5. odcinka „Gry o tron” Fot. kadr z serialu

5. odcinek 7. sezonu „Gry o tron” zapowiada się naprawdę ciekawie. Rozpoczynają się przygotowania do bitwy, która może odmienić całe Westeros. 

Premiera 4. odcinka „Gry o tron” za nami. Mimo że „The Spoils of War” był najkrótszym epizodem w historii serialu, działo się bardzo dużo. Zakończenie (dosłownie) dolało oliwy do ognia, bo nie wiemy, co się stało z dwiema znaczącymi postaciami. Fani z niecierpliwością czekają więc na 5. odcinek zatytułowany „Eastwatch. Twórcy postanowili uchylić rąbka tajemnicy i przy okazji nie dać zapomnieć widzom o swoim serialu. W sieci tuż po premierze „The Spoils of War” ukazał się krótki zwiastun kolejnego odcinka. Każdy, komu bliskie są losy bohaterów „Gry o tron”, na pewno nie przejdzie obok tej zapowiedzi obojętnie. 

W zwiastunie widzimy Daenerys Targaryen stojącą naprzeciw ocalałych po bitwie z ostatniego odcinka żołnierzy wrogiej armii. „Nie jestem tu, by mordować. Pokłońcie się i przyłączcie do mnie lub odmówcie i zgińcie!” - mówi do jeńców Matka Smoków. Tyrion jest wyraźnie zaniepokojony kierunkiem, jaki obrała Dany. Widzimy zgliszcza na pobojowisku i rozmowę karła z Varysem. Eunuch tłumaczy Tyrionowi, że Daenerys musi się opamiętać. Dumna potomkini Targaryenów jest jednak zdeterminowana do walki o Westeros. Najwięcej emocji wśród fanów wywołuje krótki fragment, w którym Dany dosiadająca Drogona ląduje przed Jonem Snowem. Czy smok wyczuł w chłopaku krew swoich dawnych panów?

W zwiastunie pojawia się też Cersei, która również nie zamierza się poddawać w walce. Okazuje się również, że Jon wróci na północ, by walczyć na innym froncie. Opierając się na wizji swojego brata, nie chce dopuścić do inwazji Armii Umarłych, która niebezpiecznie zbliża się w kierunku Siedmiu Królestw. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym odcinku w końcu zobaczymy Białych Wędrowców. 7. sezon nieubłaganie zbliża się do finału, więc bardzo prawdopodobne, że ostatnie odcinki sezonu zostaną poświęcone wielkiej bitwie, która zmieni oblicze Westeros. W „Eastwatch” najprawdopodobniej zobaczymy rozpoczęcie tej wojny.

Premiera 5. odcinka 7. sezonu „Gry o tron” już w niedzielę 13 sierpnia. Nawet jeśli nie widzieliście poprzednich serii, nie martwcie się. Okazuje się, że można zacząć oglądać serial w trakcie i bez największego problemu zrozumieć, co co w nim chodzi.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.