Jon Snow oko w oko ze smokiem w zapowiedzi 5. odcinka „Gry o tron”

Sergiusz Kurczuk
07.08.2017 10:03
Jon Snow oko w oko ze smokiem w zapowiedzi 5. odcinka „Gry o tron” Fot. kadr z serialu

5. odcinek 7. sezonu „Gry o tron” zapowiada się naprawdę ciekawie. Rozpoczynają się przygotowania do bitwy, która może odmienić całe Westeros. 

Premiera 4. odcinka „Gry o tron” za nami. Mimo że „The Spoils of War” był najkrótszym epizodem w historii serialu, działo się bardzo dużo. Zakończenie (dosłownie) dolało oliwy do ognia, bo nie wiemy, co się stało z dwiema znaczącymi postaciami. Fani z niecierpliwością czekają więc na 5. odcinek zatytułowany „Eastwatch. Twórcy postanowili uchylić rąbka tajemnicy i przy okazji nie dać zapomnieć widzom o swoim serialu. W sieci tuż po premierze „The Spoils of War” ukazał się krótki zwiastun kolejnego odcinka. Każdy, komu bliskie są losy bohaterów „Gry o tron”, na pewno nie przejdzie obok tej zapowiedzi obojętnie. 

W zwiastunie widzimy Daenerys Targaryen stojącą naprzeciw ocalałych po bitwie z ostatniego odcinka żołnierzy wrogiej armii. „Nie jestem tu, by mordować. Pokłońcie się i przyłączcie do mnie lub odmówcie i zgińcie!” - mówi do jeńców Matka Smoków. Tyrion jest wyraźnie zaniepokojony kierunkiem, jaki obrała Dany. Widzimy zgliszcza na pobojowisku i rozmowę karła z Varysem. Eunuch tłumaczy Tyrionowi, że Daenerys musi się opamiętać. Dumna potomkini Targaryenów jest jednak zdeterminowana do walki o Westeros. Najwięcej emocji wśród fanów wywołuje krótki fragment, w którym Dany dosiadająca Drogona ląduje przed Jonem Snowem. Czy smok wyczuł w chłopaku krew swoich dawnych panów?

W zwiastunie pojawia się też Cersei, która również nie zamierza się poddawać w walce. Okazuje się również, że Jon wróci na północ, by walczyć na innym froncie. Opierając się na wizji swojego brata, nie chce dopuścić do inwazji Armii Umarłych, która niebezpiecznie zbliża się w kierunku Siedmiu Królestw. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym odcinku w końcu zobaczymy Białych Wędrowców. 7. sezon nieubłaganie zbliża się do finału, więc bardzo prawdopodobne, że ostatnie odcinki sezonu zostaną poświęcone wielkiej bitwie, która zmieni oblicze Westeros. W „Eastwatch” najprawdopodobniej zobaczymy rozpoczęcie tej wojny.

Premiera 5. odcinka 7. sezonu „Gry o tron” już w niedzielę 13 sierpnia. Nawet jeśli nie widzieliście poprzednich serii, nie martwcie się. Okazuje się, że można zacząć oglądać serial w trakcie i bez największego problemu zrozumieć, co co w nim chodzi.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.