15.06.2019 14:00

Jon Snow przeprasza fanów za finał "Gry o tron" i pali scenariusz 8. sezonu. Zobacz zabawną przeróbkę

W sieci pojawił się zabawny deepfake, w którym Jon Snow nie tylko przeprasza za ostatni sezon Gry o tron, ale zachęca bohaterów serialu do spalenia scenariusza całego finału.

Eating Things With Famous People
foto: Eating Things With Famous People/YouTube

W kwietniu 2019 roku na antenę HBO trafił długo wyczekiwany finałowy sezon serialu "Gra o tron". Niestety widzowie po pierwszych odcinkach zaczęli narzekać, że poziom produkcji znacznie się obniżył w porównaniu z poprzednimi latami emisji. Nadzieje dawał ostatni odcinek, jednak po jego premierze w sieci pojawiła się fala krytyki w kierunku scenarzystów. Powstała nawet petycja, w której domagano się, by nakręcić 8. sezon jeszcze raz, ale tym razem z innymi scenarzystami. W końcu przyszedł moment, w którym za finał "Gry o tron" przeprosili bohaterowie serialu z Jonem Snow na czele. 

"Gra o tron" sezon 8 - Jon Snow przeprasza za finał 

Niektórzy fani "Gry o tron" są w swojej krytyce śmiertelnie poważni. Na szczęście istnieją również tacy widzowie, którzy podchodzą do zagadnienia z dystansem. Wliczają się do nich twórcy kanału YouTube Eating Things With Famous People, na którym pojawiła się zabawna przeróbka. Osoba, która powołała do życia śmieszne wideo, posłużyła się technologią zwaną deepfake. Jak prezentuje się wideo?

Jak widać, twórcy filmu posłużyli się fragmentem 4. odcinka, w którym bohaterowie zmierzyli się z konsekwencjami powstałymi po bitwie o Winterfell. Tuż przed spaleniem zwłok poległych towarzyszy broni, Jon Snow wygłosił poruszającą mowę. To właśnie ten moment serialu został wykorzystany, by stworzyć zabawne przeprosiny w kierunku fanów. Bękart przeprasza widzów za beznadziejny scenariusz, brak logiki i fakt, że twórcy nie nauczyli się niczego na błędach serialu "Lost". Nie zabrakło też nawiązania do głośnej afery starbucksowej. Na samym końcu Jon nakazuje spalić scenariusz 8. sezonu, w czym pomagają mu Arya Stark i Daenerys Targaryen

Czarnobyl pobiłrekord Gry o Tron
Czarnobyl pobiłrekord Gry o Tron
Przeczytaj także "Czarnobyl" pobił rekordy oglądalności "Gry o Tron" na HBO

"Gra o tron" - kiedy premiera spin-offu?

Chociaż finałowy sezon serialu, a w szczególności ostatni odcinek spotkały się z dużą dawką krytyki, szefowie HBO wytypowali "The Iron Throne" jako jednego z kandydatów walczących o nagrodę Emmy za najlepszy scenariusz. Twórcy będą mieli szansę zrehabilitować się za zakończenie "Gry o tron" za pomocą jednego z powstających spin-offów serialu. Na razie szczegóły produkcji są okryte tajemnicą. Premiery możemy spodziewać się najwcześniej w roku 2020. 

Będziecie oglądać spin-offy "Gry o tron"?

Zobacz też: Walka o Żelazny Tron z perspektywy prostytutki? George R.R. Martin ma pomysł na spin-off "Gry o tron"

Tagi: Seriale Gra o tron HBO Jon Snow Kit Harington Gra o tron: sezon 8