12.10.2018 14:16

Juliusz Machulski zrealizuje serial komediowo-kryminalny na zlecenie CANAL+

CANAL+ szykuje kolejny serial premium. Tym razem do jego realizacji zaangażowano Juliusza Machulskiego i grupę młodych, zdolnych twórców filmowych.

Juliusz Machulski
foto: materiały prasowe CANAL+

CANAL+ Polska nie zwalnia tempa i rzuca kolejne wyzwanie konkurencji. Na swoim koncie ma już uznane i uwielbiane przez publiczność mroczne seriale kryminalne jak „Belfer” czy „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, na premierę czeka jeszcze szpiegowska produkcja „Nielegalni”, a stacja już rozpoczęła prace nad kolejnym serialem premium.

Tym razem będzie to serial kryminalny w wersji humorystycznej, a dokładniej komedia kryminalna pt. „Mały Zgon”, której producentem kreatywnym i jednym z reżyserów został Juliusz Machulski.

Juliusz Machulski

„Mały Zgon” – nowy polski serial CANAL+

„Mały Zgon” planowany jest jako kryminalna czarna komedia, w której skorumpowanym stróżom prawa przyjdzie zmierzyć się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy stanie oko w oko z zakapiorami z Mazur. Wartka akcja będzie toczyła się na tle mazurskich jezior, lasów i teoretycznie spokojnych miasteczek.

Jak zapowiada CANAL+, serial „Mały Zgon” zabierze widzów w porywającą podróż przez świat narkotykowych karteli, więzień rządzonych przez gangsterów, podziemnych rozgrywek w pokera i skorumpowanych stróżów prawa. A wszystko to zacznie się od nieoczekiwanej zamiany miejsc gangstera objętego programem ochrony świadków i dyrektora więzienia.

„Mały Zgon” to pierwszy komediowy serial kryminalny w karierze Juliusza Machulskiego. 63-letni twórca jest bardzo podekscytowany nowym wyzwaniem. Jak powiedział:

"

Kiedy CANAL+  zaprzyjaźniony i sprawdzony przez lata koproducent wielu filmów SF ZEBRA, zwrócił się do mnie z pomysłem stworzenia komediowego serialu kryminalnego - odpowiedź mogła być tylko jedna i w dodatku entuzjastyczna! Szybko, razem z Wojtkiem Danowskim – szefem produkcji ZEBRY, wyszukaliśmy obiecujących młodych filmowców Maćka (Kawalskiego), Piotrka (Domalewskiego) i Filipa (Syczyńskiego) i zamówiliśmy u nich scenariusz wg oryginalnego pomysłu CANAL+. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. CANAL+ zaaprobował wszystkie nasze – nawet najbardziej zwariowane - pomysły i zmobilizował nas do szybkiego rozpoczęcia produkcji. Jako namiętny widz seriali „Breaking Bad”, „Fargo” czy „Ozark”, marzyłem o tym by można było stworzyć coś podobnego w Polsce. Taka szansa nosi tytuł „Mały Zgon” i właśnie się pojawiła. Z przyjemnością opowiemy tę historię. "

„Mały Zgon” – młodzi twórcy pod batutą Juliusza Machulskiego

Jak wspomniał sam Juliusz Machulski, nie będzie on jedynym twórcą serialu komediowo-kryminalnego toczącego się w Małym Zgonie. W pomysłach i realizacji wspiera go trójka młodych zdolnych twórców: Piotr Domalewski (scenariusz) – zdobywca 10 statuetek Polskiej Nagrody Filmowej “Orły” w 2018 roku i Złotych Lwów na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za debiut „Cicha noc”, Maciej Kawalski (scenariusz i reżyseria) – nagrodzony za film krótkometrażowy „Atlas” Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Nagrodą Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Festiwalu w Gdyni oraz Filip Syczyński (scenariusz i reżyseria) –członek American Film Institute i laureat nagrody BAFTA  za film krótkometrażowy „Ma Bar” Adriana McDowella (jako autor zdjęć).  Pierwotny pomysł na serial jest natomiast dziełem Łukasza Żukowskiego na zlecenie i pod nadzorem ADHD Warsaw.

Prace na planie „Małego Zgonu” już się rozpoczęły. Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus, laureat Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” oraz nagrody Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za zdjęcia do filmu ”Jestem mordercą” („Chce się żyć”, „Jestem mordercą”), natomiast scenografię opracowała Jagna Janicka, wielokrotnie nagradzana artystka, która w 2018 roku otrzymała nagrodę za scenografię w filmie „Kler”. Producentem wykonawczym serialu jest Studio Filmowe ZEBRA („Kiler”, „W ciemności”). Data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale CANAL PLUS Juliusz Machulski