04.06.2019 16:53

"Jurassic World": Netflix stworzy serial na podstawie filmu o dinozaurach

We wtorek 4 kwietnia 2019 roku DreamWorks poinformowało, że tworzy serial animowany na podstawie serii "Jurassic World", która kontynuuje wydarzenia z "Parku Jurajskiego". Wiemy o czym opowie fabuła, znamy też nazwiska twórców programu.

Jurassic World
foto: materiały prasowe

Netflix i DreamWorks łączą siły - efektem ich pracy ma być animowany serial dostępny na platformie streamingowej zatytułowany "Jurassic World: Camp Cretaceous" (pl. Obóz Kreda). Głównymi bohaterami produkcji będzie 6 nastolatków, którzy zostają wybrani na niesamowitą przygodę - odwiedzą bowiem jedną z wysp z dinozaurami, gdzie przeżyją mnóstwo mrożących krew w żyłach przygód z wielkimi gadami w rolach głównych.

Jurassic World - powstaje serialowy spin-off

Na razie nie zdradzono obsady produkcji, potwierdzono jednak, że "Camp Cretaceous" będzie osadzony w tym samym świecie, co filmy z serii "Jurassic World". Nie wiemy, czy gwiazdy filmowych pierwowzorów (m.in. Chris Pratt i Bryce Dallas Howard) pojawią się w produkcji DreamWorks. Dowiedzieliśmy się jednak, że Scott Kreamer i Lane Lueras (animowany serial na podstawie serii "Kung Fu Panda") będą showrunnerami produkcji. 

Park Jurajski
Park Jurajski
Przeczytaj także Chłopak z "Parku Jurajskiego" po 25 latach skarży się na dinozaury: velociraptor uderzył mnie w głowę!

Twórcy filmów, czyli Steven Spielberg i Colin Trevorrow będą pełnili funkcję producentów wykonawczych. Pomoże im w tym producent serii "Park Jurajski" i "Jurassic World", czyli Frank Marshall. A tak brzmi opis serialu przygotowany przez DreamWorks:

"

"Jurassic World: Camp Cretaceous" opowie o przygodach 6 nastolatków, którzy zostali wybrani na jedyne w swoim rodzaju doświadczenie w obozie kempingowym po drugiej stronie Isla Nublar. Wszystko się jednak zmieni, kiedy wyspa zostanie zdominowana przez dinozaury. Dzieciaki będą odcięte od świata, a ich jedyną szansą na przetrwanie jest stworzenie rodziny z grupy przypadkowych nieznajomych. "

Niedługo po opublikowaniu samego oświadczenia, Netflix i DreamWorks zaprezentowały również wideo zapowiadające "Jurassic World: Camp Cretaceous":

Spin-off Jurassic World - data premiery

Netflix nie zdradził na razie dokładnej daty premiery produkcji, zapowiedział jednak, że serial "Jurassic World: Camp Cretaceous" pojawi się na platformie jeszcze w 2020 roku. Program będzie oczywiście w całości animowany i twórcy kierują go raczej do osób młodszych. Nie mniej, obiecują że w produkcji pojawi się również wiele elementów, które zachwycą też tych starszych fanów.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Jurassic World Netflix Jurassic World: Upadłe Królestwo