"Kacze opowieści": w trzecim sezonie serialu poznamy ojców jednej z bohaterek

22.11.2019 12:16
"Kacze opowieści": w trzecim sezonie serialu poznamy ojców jednej z bohaterek Fot. kadr z serialu Kacze oppwieści

Twórcy nowej odsłony "Kaczych opowieści" zapowiedzieli, że w 3. sezonie serialu Disneya zobaczymy wątek LGBT - ojców bohaterki imieniem Violet.

Fani "Kaczych opowieści" wciąż czekają na 3. sezon serialu Disneya. Chociaż na razie nie zdradzono, kiedy zobaczymy nowe odcinki animacji, jeden z twórców potwierdził podejrzenia widzów. Violet - jedna z bohaterek produkcji ma dwóch ojców. Już niedługo ich poznamy.

"Kacze opowieści" sezon 3 - wątek LGBT w serialu Disneya

Frank Angones jeden z producentów wykonawczych wznowionej wersji słynnej animacji, w trzecim sezonie zadebiutuje wątek LGBT. Okazuje się, że w zbliżających się odcinkach poznamy parę kaczorów, którzy są ojcami Violet - przyjaciółki Leny i siostrzeńców Sknerusa McKwacza.

Przeczytaj także

Angones potwierdził informację za pośrednictwem serwisu Tumblr. Twórca odpowiedział na jedno z pytań fanów, dotyczących domysłów na temat orientacji seksualnej rodziców Violet.

Chcemy wyjść wam naprzeciw i być szczerzy w tek kwestii: tatusiowie Violet są obecni i pojawią się w serialu, chociaż na razie nie odegrają dużej roli. Jak w przypadku wszystkich naszych bohaterów, przeprowadziliśmy wiele rozmów na temat tego, kim jest Violet, jaka była jej przeszłość i wpadliśmy na fajny pomysł, by miała zbyt entuzjastycznych nadopiekuńczych ojców, którzy kochają ojcostwo. Nie nadbudowywaliśmy wokół nich historii, ale kiedy nadszedł czas na odcinek skupiający się na szczególnej sytuacji Hyzia i Violet, ich obecność nabrała sensu (i zaowocowało tym, że Matt Humphreys stworzył jedną z moich najbardziej ulubionych kwestii Leny). Jestem jednak świadomy, że "queerowa reprezentacja za pomocą ojców i trzecioplanowych postaci" może być problemem, więc cofnęliśmy się do wielu heteronormatywnych romansów, które pojawiają się w serialu w związku z przeszłością bohaterów (Skenrus i Goldie, Donald i Daisy, Fenton i Gandra). Zaczęliśmy się też zastanawiać, jak daleko możemy posunąć się ze zmianą ustalonych wcześniej zasad funkcjonowania postaci Disneya.

Ale to żadna wymówka. Całkiem dobrze poradziliśmy sobie z różnorodnością dotyczącą koloru skóry i reprezentacjami osób niepełnosprawnych, ale wciąż nie zrobiliśmy wystarczająco dużo dla polepszenia widoczności osób LGBTQ+. Mieliśmy kilka tematów i pomysłów, które odnoszą się istotnych problemów LGBTQ+. Ale zawsze jest szansa na zrobienie w tej kwestii więcej. Nie chcę użyć wymówki w stylu: "patrzcie, ile zrobiliśmy!". Wiem, że ta odpowiedź jest byle jaka, ale niecce nikogo na nic naprowadzać. Proszę, uwierzcie mi w to, co powiedziałem wcześniej. Jestem oddany, by wciąż robić lepsze rzeszy i znaleźć nowe okazje do wykorzystania pełnych reprezentacji w tym serialu.

Jak widać, twórcy serialu postanowili oddać w "Kaczych opowieściach" otaczającą nas rzeczywistość i podać ją młodym widzom, którzy nie do końca mogą rozumieć świat, w którym żyją. Produkcja Disneya pełni więc bardzo ważną rolę w wychowaniu młodych widzów.

Przeczytaj także

"Kacze opowieści" sezon 3 - kiedy premiera?

Oprócz ojców Violet w nadchodzącym sezonie, który trafi na Disney+, zobaczymy występy gościnne z innych tytułów Disneya - seriali "Goofy i inni", Przygody Agenta Kupra", "Brygada RR" czy "SuperBaloo". Na razie nie podano, kiedy nowe odcinki "Kaczych opowieści" zadebiutują w USA, więc tym trudniej mówić o polskiej dacie kontynuacji przygód siostrzeńców Donalda. Polscy fani czekają obecnie na ostatnich pięć odcinków 2. sezonu serialu, który w Polsce ukaże się na Disney XD najprawdopodobniej w styczniu 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Szwedzki superbohater rozgramia polskich nacjonalistów flagą LGBT

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.