Kajko i Kokosz zostaną głównymi bohaterami nowego serialu animowanego

Kamil Kacperski
29.05.2018 15:08
Kajko i Kokosz zostaną głównymi bohaterami nowego serialu animowanego Fot. materiały prasowe

Polacy nie gęsi... Również i polskie postaci komiksowe doczekają się własnego serialu animowanego o swoich przygodach. Dzielni wojowie Kajko i Kokosz będą bohaterami nowej bajki produkowanej przez warszawskie studio EGo Film.

W poniedziałek 28 maja 2018 roku Fundacja Kreska im. Janusza Christa poinformowała za pośrednictwem swojego Facebooka o tym, że podpisała umowę z warszawskim studiem animacji EGo Film, które postanowiło się podjąć realizacji serialu animowanego opowiadającego o przygodach walecznych Słowian Kajko i Kokosza.

W natłoku produkcji o amerykańskich superherosach ze stajni Marvela i DC miło zobaczyć, że Polscy twórcy nie zapominają o naszych lokalnych bohaterach. Czas pokaże, czy produkcja EGo Film oparta na komiksach Janusza Christa utrzyma wysoki poziom prezentowany przez dzieła oryginalne.

Kajko i Kokosz z własnym serialem animowanym

Studio EGo Film, które będzie odpowiedzialne za produkcje ma na koncie takie seriale, jak „Żubr Pompik” i „Ryjówka przeznaczenia” na podstawie komiksów Tomasza Samojlika, „Wikinga Tappi” na podstawie książek Marcina Mortka, a także średnio metrażowy film animowany „Asiunia” na podstawie wojennych wspomnień Joanny Papuzińskiej. Tak prezentuje się fragment produkcji „Żubr Pompik”:

Kajko i Kokosz pierwszy raz pojawili się publicznie w 1972 roku na łamach gazety „Wieczór Wybrzeża”. Twórcą postaci i całego komiksu jest Janusz Christa, który niestety zmarł w 2008 roku.

Według początkowych informacji, pierwszy sezon „Kajko i Kokosza” będzie się składał z 13 odcinków, nie wiadomo jednak, kto udzieli głosu głównym postaciom, ani tego, kiedy odbędzie się premiera serialu. Będziecie oglądali?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.