29.05.2018 15:08

Kajko i Kokosz zostaną głównymi bohaterami nowego serialu animowanego

Polacy nie gęsi... Również i polskie postaci komiksowe doczekają się własnego serialu animowanego o swoich przygodach. Dzielni wojowie Kajko i Kokosz będą bohaterami nowej bajki produkowanej przez warszawskie studio EGo Film.

Kajko i Kokosz zostaną głównymi bohaterami nowego serialu animowanego
foto: materiały prasowe

W poniedziałek 28 maja 2018 roku Fundacja Kreska im. Janusza Christa poinformowała za pośrednictwem swojego Facebooka o tym, że podpisała umowę z warszawskim studiem animacji EGo Film, które postanowiło się podjąć realizacji serialu animowanego opowiadającego o przygodach walecznych Słowian Kajko i Kokosza.

W natłoku produkcji o amerykańskich superherosach ze stajni Marvela i DC miło zobaczyć, że Polscy twórcy nie zapominają o naszych lokalnych bohaterach. Czas pokaże, czy produkcja EGo Film oparta na komiksach Janusza Christa utrzyma wysoki poziom prezentowany przez dzieła oryginalne.

Kajko i Kokosz z własnym serialem animowanym

Studio EGo Film, które będzie odpowiedzialne za produkcje ma na koncie takie seriale, jak „Żubr Pompik” i „Ryjówka przeznaczenia” na podstawie komiksów Tomasza Samojlika, „Wikinga Tappi” na podstawie książek Marcina Mortka, a także średnio metrażowy film animowany „Asiunia” na podstawie wojennych wspomnień Joanny Papuzińskiej. Tak prezentuje się fragment produkcji „Żubr Pompik”:

Kajko i Kokosz pierwszy raz pojawili się publicznie w 1972 roku na łamach gazety „Wieczór Wybrzeża”. Twórcą postaci i całego komiksu jest Janusz Christa, który niestety zmarł w 2008 roku.

Według początkowych informacji, pierwszy sezon „Kajko i Kokosza” będzie się składał z 13 odcinków, nie wiadomo jednak, kto udzieli głosu głównym postaciom, ani tego, kiedy odbędzie się premiera serialu. Będziecie oglądali?

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Kajko i Kokosz Komiks