19.04.2018 12:53

„Kapitan Tsubasa” powróci do polskiej telewizji. Gdzie i kiedy będzie można oglądać odcinki?

Słynne anime o przygodach japońskich piłkarzy znów zagości na polskich ekranach. Powrót „Kapitana Jastrzębia” oczywiście wiąże się z nadchodzącym Mundialem.

„Kapitan Tsubasa” powróci do polskiej telewizji. Gdzie i kiedy będzie można oglądać odcinki?
foto: kadr z wideo

„Kapitan Jastrząb” („Kapitan Tsubasa”, oryginalny tytuł „Kyaputen Tsubasa”) to jeden z najpopularniejszych seriali anime w historii telewizji. Jest adaptacją mangi o tym samym tytule, autorstwa Yoichiego Takahashiego. Oryginalnie emitowany był w latach 1983-1986, w Polsce można go było oglądać w kolejnej dekadzie na antenach Polonii 1 i Polsatu 2.

Serial opowiada o losach młodego japońskiego piłkarza nazwiskiem Tsubasa Ozora, zawodnika klubu FC Nankatsu. Talentem i ciężką pracą u boku swoich znakomitych kolegów, takich jak Wakabayashi, Takasugi, Morisaki i Misaki dochodzi na szczyty piłkarskiej kariery.

Anime cieszyło się w latach 80. i 90. ogromną popularnością na całym świecie. Zainspirowało do kopania piłki wiele gwiazd futbolu, takich jak Zinedine Zidane, Francesco Totti, Leo Messi i Fernando Torres.

Także w naszym kraju „Tsubasa”, czy też „Jastrząb” miał wielu fanów, ale przez kilkanaście lat serial nie był w Polsce emitowany. Z okazji zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej powróci jednak do polskiej telewizji.

„Tsubasa – kapitan Jastrząb” w TVP Sport

Pod nowym tytułem „Tsubasa – kapitan Jastrząb” będzie można go oglądać w TVP Sport od 1 maja 2018. Emitowane będą dwa odcinki dziennie, o 8.00 i 8.30.

„Kapitan Tsubasa” na koszulkach reprezentacji Japonii na Mundial?

Niedawno Twitter obiegła informacja, że bohaterowie „Tsubasy” znajdą się na produkowanych przez Adidasa koszulkach reprezentacji Japonii na Mundial 2018. To tylko plotka – koszulka, której zdjęcie zachwyciło wielu internautów to jedynie customowa wersja, którą można sobie opcjonalnie zamówić na własny użytek.

Mundial 2018 – kiedy mecze?

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018 w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 meczem Rosja-Arabia Saudyjska. Potrwają do 15 lipca 2018, kiedy w Moskwie odbędzie się wielki finał. Na mundialu wystąpi także reprezentacja Polski. „Biało-czerwoni” zagrają w fazie grupowej z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00). Czyżby emisja „Tsubasy” w Polsce była częścią planu rozpracowania ekipy z Kraju Kwitnącej Wiśni?

Maciej Koprowicz
Tagi: Seriale Kapitan Tsubasa Mundial Poza Boiskiem