04.06.2020 12:36

Kapitan Tsubasa wraca w odświeżonej wersji do polskiej telewizji! Kiedy premiera?

W 2018 roku japońscy twórcy "Kapitana Jastrzębia" postanowili odświeżyć swój popularny serial animowany, uzupełniając go o nowe wątki i tworząc nową jakość graficzną. Teraz produkcja trafi do polskiej telewizji.

Kapitan Tsubasa wraca w odświeżonej wersji do polskiej telewizji! Kiedy premiera?
foto: kadr z serialu "Kapitan Tsubasa"

Nowa wersja serialu "Kapitan Tsubasa" jest adaptacją tych samych mang, co serial z lat 80., który zapewne pamiętacie z Polonii 1. Produkcja z 2018 roku jest niemalże bezpośrednim remakiem oryginalnej produkcji, ale twórcy zaznaczają, że wprowadzili nieco więcej wątków, korzystając jednocześnie z podstaw znanych z mangi i starego anime.

"Odświeżony" Kapitan Tsubasa w polskiej telewizji

Jak dowiadujemy się od telewizji TVP, "Kapitan Tsubasa 2018" pojawi się na antenie TVP ABC przeznaczonej dla najmłodszych widzów. Premiera serialu odbędzie się 25 czerwca 2020 roku. Nowe odcinki będą emitowane od poniedziałku do piątku o godzinie 20.45, a także w weekendy o 20.30.

kapitan Tsubasa
kapitan Tsubasa
Przeczytaj także Tsubasa wraca w grze, która wygląda jak kreskówka [WIDEO]

Fakt, że program będzie nadawany w godzinach największej oglądalności, sugeruje, iż TVP zdaje sobie sprawę z mocy postaci i wie, kto będzie głównym odbiorcą produkcji - ludzie starsi, pamiętający oryginał. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun odświeżonej wersji "Kapitana Tsubasy":

Trzeba przyznać, że jakość animacji odświeżonej wersji Tsubasy robi naprawdę spore wrażenie. W produkcji jest również gra o młodym piłkarzu, "Captain Tsubasa: Rise of New Champions". Ta ma zadebiutować na konsolach PS4 i Nintendo Switch oraz komputerach osobistych z systemem Windows już 28 sierpnia 2020 roku. 

"Kapitan Tsubasa" powraca na antenę TVP. Kiedy możemy oglądać przygody dzielnego piłkarza?
"Kapitan Tsubasa" powraca na antenę TVP. Kiedy możemy oglądać przygody dzielnego piłkarza?
Przeczytaj także "Kapitan Tsubasa" powraca na antenę TVP. Kiedy możemy oglądać przygody dzielnego piłkarza?

Zamierzacie oglądać odświeżonego Kapitana Tsubasę?

Tagi: Kapitan Tsubasa