14.02.2020 14:18

Katarzyna Wajda na pierwszych zdjęciach z nowego polskiego serialu HBO "Odwilż"

Ruszyły prace nad kolejnym polskim serialem stworzonym przez HBO. W produkcji zatytułowanej "Odwilż" w roli głównej wystąpi Katarzyna Wajda.

Odwilż
foto: kadr z srialu Odwilż

"Odwilż" to kolejna produkcja HBO Europe realizowana na terenie Polski. Na początku 2020 roku w Szczecinie ruszyły zdjęcia do nadchodzącego serialu. Twórcy postanowili pokazać pierwsze kadry, na których pojawia się główna bohaterka - policjantka grana przez Katarzynę Wajdę.

"Odwilż" - nowy polski serial HBO

Sukces seriali "Pakt" i "Wataha" udowodnił, że Polacy lubią dobre kryminalne historie. Z tego powodu już niedługo w ramówce stacji HBO i w ofercie platformy HBO GO znajdzie się kolejna produkcja, opowiadająca o niewyjaśnionej zagadce kryminalnej. Twórcy serialu "Odwilż" zaprezentowali oficjalny opis fabuły.

"

Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania i poszukiwanie na nie odpowiedzi będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – człowieka w momencie kryzysu.  "

To jednak nie wszystko. Możemy bowiem zobaczyć, jak Katarzyna Wajda będzie prezentowała się w roli policjantki, próbującej rozwikłać tajemnicę morderstwa denatki.

Wataha
Wataha
Przeczytaj także Amerykański portal pomylił "Watahę" z "Paktem" na swojej liście najlepszych seriali
Odwilż
Odwilż

Zapowiada się kolejna trzymająca w napięciu historia, w której nie zabraknie również wątków obyczajowych.

Rocketman
Rocketman
Przeczytaj także HBO GO przedstawiło ofertę na luty 2020. Wśród nowości m.in. "Rocketman"

"Odwilż" - kiedy premiera serialu HBO?

Za reżyserię produkcji odpowie Xawery Żuławski. Scenariusz napisała natomiast Marta Szymanek. Producentami zostali Bogumił Lipski, Izabela Łopuch, Johnathan Young oraz Antony Root. Zdjęcia będą kręcone w Szczecinie. Potrwają do maja 2020 roku. Na razie nie zdradzono, kiedy "Odwilż" zadebiutuje na HBO, ale odbędzie się to nie wcześniej niż pod koniec roku. Prawdopodobnie serial zobaczymy jednak dopiero w roku 2021.

Xawery Żuławski
Xawery Żuławski
Przeczytaj także HBO nakręci nowy polski serial. Reżyserem „Odwilży” został Xawery Żuławski

Zobacz też: Top 13: Najlepsze seriale oryginalne HBO [RANKING]

Tagi: Seriale HBO HBO GO