Katoflix wystartował. Jak wygląda oferta chrześcijańskiego Netfliksa?

10.03.2020 12:03
Katoflix wystartował. Jak wygląda oferta chrześcijańskiego Netfliksa? Fot. Shutterstock

Na polskim rynku pojawiła się nowa platforma streamingowa. Katoflix to chrześcijańska odpowiedź na Netfliksa, oferująca określony typ treści. Jak wygląda oferta?

Serwisy VOD cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością i jest ich na rynku już naprawdę wiele. I choć prym na tym polu wiodą Netflix, HBO GO i Amazon, nie brakuje chętnych w wypróbowaniu własnych sił. Na rynku platform streamingowych pojawił się właśnie nowy gracz, który znacznie odstaje od popularnej konkurencji. Katoflix to bowiem serwis skierowany do chrześcijan, oferujący wyłącznie treści związane z wiarą i przez nią akceptowane. Jesteście ciekawi, jak prezentuje się oferta "chrześcijańskiego Netfliksa"?

Katoflix wystartował - jak wygląda oferta chrześcijańskiego Netfliksa?

Nazwa serwisu nie jest oczywiście przypadkiem. Środowisko chrześcijańskie od lat krytykuje Netfliksa za oferowane przez niego treści. Chodzi głównie o tematykę LGBT i dość liberalne podejście do kwestii religijnych. Studio Katolik, prowadzone przez Zgromadzenie Salwatorianów, powołało więc własną platformę VOD, oferującą wyłącznie starannie wyselekcjonowane treści. Ich motto przewodnie to "Vide Opera Dei" - "Oglądaj dzieła Boże", a na stronie serwisu czytamy:

To przestrzeń, gdzie znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkcje. Szukamy filmów, które mogłyby Cię zainteresować, zainspirować, zastanowić, skłonić do zmian w Twym życiu… lub wywołałyby uśmiech na Twojej twarzy. Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. Naszym marzeniem jest stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, będzie prowadziła do Boga.

Katoflix ma na celu dystrybucję i wspieranie filmów religijnych, akceptowanych przez kościół. Każdego tygodnia bibliotekę serwisu zasilać ma 5 kolejnych tytułów. Są to nie tylko filmy i seriale, ale również dokumenty i programy telewizyjne. W przeciwieństwie do innych serwisów VOD, Katoflix nie wymaga miesięcznego abonamentu. Za każdą produkcję płaci się oddzielnie, a cena ma nie przekraczać 10 zł. Niektóre treści będą darmowe.

Przeczytaj także

W bibliotece Katofliksa znajdziecie między innymi "Stracone święta", "Boże Narodzenie", "Ocalić Boga" oraz kontrowersyjną antyaborcyjną produkcję "Nieplanowane", która w chwili premiery spotkała się z miażdżącą krytyką.

Zobacz też: Czy chrześcijanin powinien słuchać metalu? [WYNIKI SONDY]

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.