15.03.2016 11:29

„Kaznodzieja” z oficjalną datą premiery

Nowy serial stacji AMC, znanej z serii „The Walking Dead”, otrzymał oficjalną datę premiery. Kiedy do ramówki trafi „Kaznodzieja”?

„Kaznodzieja” z oficjalną datą premiery
foto: kadr z wideo

To kolejna ekranizacja komiksu ze strony telewizji, tym razem na tapetę wzięto dzieło autorstwa Gartha Ennisa i Steve’a Dillona, publikowane w latach 1995-2000. 

Głównym bohaterem tak jak w pierwowzorze będzie Jesse Custer, kaznodzieja-alkoholik z małego miasteczka w Teksasie, który zdobywa nadprzyrodzoną moc głosu bożego - ludzie ślepo wierzą w każde jego słowo i robią to co im nakaże. Custer ma również do spełnienia pewną misję: musi odszukać Boga, aby stawić mu czoła. Rusza w podróż razem ze swoją byłą dziewczyną Tulip oraz irlandzkim wampirem Cassidym.

„Kaznodzieja” zadebiutuje w amerykańskiej telewizji 22 maja 2016 roku. Niektórzy już mieli okazję zobaczyć pilotażowy epizod, który został wyświetlony osobom uczestniczącym w festiwalu South by Southwest. Po pokazaniu pierwszego odcinka na kolejne przyjdzie nam jednak poczekać do 5 czerwca 2016. Informację o dacie premiery serialu podano wraz z opublikowaniem plakatu produkcji:

plakat

W tytułowej roli zobaczymy Dominica Coopera. W serialu występują także Joseph Gilgun, Ruth Negga, Lucy Griffiths, W. Earl Brown, Anatol Yusef, Tom Brooke, Derek Wilson oraz Ian Colletti. Producentami są Seth Rogen, Evan Goldberg oraz Sam Catlin (prywatnie wielcy fani komiksu).

Jak aktorzy będą się prezentować na ekranie? Pogląd na to otrzymaliśmy dzięki opublikowanym zdjęciom z serialu na fanpage'u produkcji:

To jednak nie wszystko. Jeszcze w 2015 roku udostępniono oficjalny zwiastun serialu, który zapowiada, że możemy się spodziewać dużej dawki przemocy znanej z kart komiksu:

Pierwszy sezon „Kaznodziei” będzie się składać z 10 odcinków. Według słów Joela Stillermana z AMC będzie to pozycja dla fanów komiksu, ale też osób kochających po prostu dobre seriale:

"

Cieszymy się, że w końcu podzielimy się tą epicką historią o postaciach, których jeszcze nie było w telewizji. Sam Catlin, Seth Rogen i Evan Goldberg powołali do życia pisanie Gartha i artystyczny kunszt Steve'a w najbardziej satysfakcjonujący sposób. Fani komiksu i fani dobrej telewizji mają na co czekać. Zabierzemy ich w niezapomnianą podróż o szaleńczym rozwoju. "

O swoim entuzjazmie dał znać także Sam Catlin, showrunner i producent wykonawczy serialu:

"

Seth, Evan i ja nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani byciem beneficjentami tworzącego się ważnego rozdziału w historii AMC. Panie, miej łaskę nad naszymi duszami. "

Czekacie na serial „Kaznodzieja”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Kaznodzieja