Keanu Reeves oficjalnie zagra główną rolę w serialu "Devil in the White City"

05.08.2022 11:54
Keanu Reeves oficjalnie zagra główną rolę w serialu "Devil in the White City" Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Nareszcie. Po kilku miesiącach spekulacji, platforma Hulu potwierdziła, że ruszyły prace nad miniserialem "The Devil in the White City" z Keanu Reevesem w roli głównej.

Keanu Reeves po raz pierwszy zagra główną rolę w serialu

Jak podaje Deadline, Keanu Reeves ma zagrać główną rolę w nadchodzącej adaptacji powieści Erika Larsona o tytule "The Devil in the White City". Prawa do ekranizacji nabył w 2010 roku Leonardo DiCaprio, który przy okazji będzie producentem serialu na zlecenie Hulu. W zrealizowaniu obrazu pomoże mu dość znany twórca, Martin Scorsese.

Polecamy

Powieść "The Devil in the White City" opowiada prawdziwą architekta Daniela H. Burnhama, ambitnego i wymagającego artysty, który jest odpowiedzialny za budowę World's Fair w Chicago oraz doktora H.H. Holmesa - seryjnego zabójcy, który korzystał z lokalizacji, by wabić tam swoje ofiary.

Kiedy DiCaprio kupił prawa do adaptacji powieści, to większość osób myślała, iż to aktor zagra główną rolę w filmie pełnometrażowym na podstawie powieści, który Scorsese wyreżyseruje. Tak się jednak nie stało i w 2019 roku duet dogadał się z Hulu, a projekt przerobiono na miniserial. Wówczas to był jeden z najdroższych zakupów w historii Hulu.

Todd Field wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki nadchodzącego serialu. Wraz z Samem Shawem, Scorsese i DiCaprio są również producentami "The Devil in the White City".

Polecamy

Dla Reevesa "The Devil in the White City" będzie pierwszą główną rolą w serialu telewizyjnym. Aktor pełni również obowiązki producenta wykonawczego.

Data premiery "The Devil in the White City" nie jest znana. 8-odcinkowy miniserial ma jednak zadebiutować najwcześniej w 2024 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.