Kevin Bacon i wielkie robale w zwiastunie anulowanego serialu na podstawie filmu „Wstrząsy”
Sergiusz Kurczuk
11.05.2018 12:28
Kevin Bacon i wielkie robale w zwiastunie anulowanego serialu na podstawie filmu „Wstrząsy” Fot. kadr z serialu Tremors

Serial „Tremors” miał opowiadać dalsze losy bohaterów słynnej serii „Wstrząsy”, w której Kevin Bacon walczył z ogromnymi robalami mieszkającymi pod pustynią. Produkcję skasowano, ale w sieci pojawił się zwiastun. 

Jeśli pamiętacie lata 90., to na pewno oglądaliście „Wstrząsy” Rona Underwooda. Produkcja utrzymana w klimacie science fiction/czarnej komedii/horroru szybko dołączyła do grona tak zwanych filmów kultowych. Nie ma co się dziwić. Grany przez Kevina Bacona Valentine McKee był jednym z obrońców rodzinnego miasteczka, pod którym gnieździły się ogromne krwiożercze robaki, które z zaskoczenia wyskakiwały spod ziemi i zjadały ludzi.

Z czasem powstały kolejne części filmu, ale żadna nie powtórzyła sukcesu oryginału. Na początku nowego millenium stworzono również serial, który też przeszedł bez echa. Po 25 latach od premiery „Wstrząsów” Bacon wyrażał zainteresowanie w reaktywowanie marki. Stacja Syfy podjęła w tym celu kroki i zamierzała stworzyć zupełnie nową wersję telewizyjną. Niestety serial został skasowany, zanim ukazał się pilotażowy odcinek. Do sieci trafił jednak zwiastun telewizyjnych „Wstrząsów”. 

„Tremors” - zwiastun skasowanego serialu

Niestety na razie nie będzie nam dane zobaczyć powrotu Valentine'a McKee. Być może inna stacja postanowi przywrócić serię, ale na razie musimy obejść się smakiem. Na domiar złego zwiastun wcale nie wskazuje na to, że „Tremors” miał być serialem tragicznym. Pierwszy sezon miałby oglądalność, chociażby z powodu sentymentu i wszechobecnej modzie na lata 90. XX wieku. Ale oceńcie sami:

Idea stojąca za powrotem „Wstrząsów” była podobna jak w przypadku przeniesienia na mały ekran innej słynnej marki sprzed lat. Stacja Starz w 2015 roku zdecydowała się stworzyć kontynuacje losów Asha Williamsa z „Martwego zła”. Do głównej roli powrócił Bruce Campbell, który jako starsza wersja słynnej postaci, nadal zmagał się z hordami nieumarłych demonów. Po 3. sezonie serial „Ash kontra Martwe zło” został jednak anulowany, a Campbell zapowiedział, że nie wystąpi już w roli pogromcy zła z piłą mechaniczną zamiast dłoni. Być może twórcy „Tremors” doszli, że lepiej dmuchać na zimne i zawczasu zrezygnowali z produkcji, która przynosiłaby straty. Czy inna stacja lub platforma streamingowa przywróci kontynuację „Wstrząsów”? Miejmy nadzieję, że tak. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.