Kiedy zacząć ponowne oglądanie "Gry o tron", żeby wyrobić się przed premierą 8. sezonu?

Sergiusz Kurczuk
06.02.2019 13:24
Kiedy zacząć ponowne oglądanie "Gry o tron", żeby wyrobić się przed premierą 8. sezonu? Fot. kadr z serialu Gra o tron

Niebawem na antenie HBO pojawi się finał "Gry o tron". Wielu fanów postanowiło odświeżyć sobie poprzednie sezony serialu. Kiedy zacząć powtórki z wydarzeń z Westeros?

Wielkimi krokami zbliża się ostatni sezon hitu HBO "Gra o tron". Fani serialu od sierpnia 2017 roku oczekują zwieńczenia walki o Żelazny Tron. Do premiery 8. sezonu pozostały jeszcze ponad dwa miesiące. Jeśli któryś z widzów nie pamięta wszystkich wątków, które pojawiły się w "Grze o tron" w ciągu ostatnich 8 lat nie powinien zwlekać z nadrobieniem zaległości przed startem finału serialu.

Przeczytaj także

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy zacząć oglądanie poprzednich sezonów?

Od 2011 roku stacja HBO wyemitowała 67 odcinków "Gry o tron" podzielonych na 7 sezonów. Zanim zobaczymy 6 ostatnich epizodów opowiadających o mieszkańcach i władcach Westeros, warto odświeżyć sobie zawiłe losy bohaterów serialu. Na całość potrzeba więc mniej więcej 67 godzin. Żeby wyrobić się do premiery 8. sezonu, dawkując sobie jeden odcinek "Gry o tron" dziennie, należałoby rozpocząć powtórki od 7 lutego 2019 roku. Wtedy polski widz idealnie wstrzeliłby się w datę premiery finału serialu, którą zaplanowano na 15 kwietnia. Patrząc na oczekiwanie na nową "Grę o tron" z tej perspektywy, czas do premiery 8. sezonu bardzo szybko zaczyna się skracać.

Jeśli wolicie większą dawkę "Gry o tron" dziennie i skusicie się na dwa odcinki z rzędu, musicie poświęcić 34 dni. Macie więc trochę więcej czasu, by się odpowiednio przygotować, bo rozpoczęcie powtórek musicie rozpocząć 8 marca 2019 roku. Oglądanie trzech odcinków dziennie trzeba rozpocząć 14 marca. Oczywiście można też pójść po bandzie i oglądać sezon tygodniowo, dobierając sobie liczbę oglądanych dziennie odcinków według własnego uznawania. Wówczas wystarczy siedem dni. Oglądanie "Gry o tron" należy rozpocząć 25 lutego.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

Oczywiście powtórka całego serialu przed emisją finału nie jest wymagana. 8 sezon "Gry o tron" będzie składał się jedynie z 6 odcinków trwających po półtorej godziny i prawdopodobnie pociągnie jedynie wątki zakończone w 7. sezonie. Są jednak fanatycy adaptacji prozy George'a R.R. Martina, którzy zechcą obejrzeć całą telewizyjną sagę ciągiem. Wtedy należy wybrać któryś z podanych powyżej sposobów i zabrać się za przypominanie sobie losów wszystkich postaci z "Gry o tron", ukazanych na przestrzeni ostatnich 8 lat. Finał trafi na antenę HBO 14 kwietnia 2019 roku. W Polsce data premiery odbędzie się dzień później. 8. sezon "Gry o tron" będzie dostępny na kanale HBO oraz w usłudze HBO GO.

>>Zobacz też: 8. sezon „Gry o tron” z kilkoma wersjami zakończenia. HBO ma sposób na walkę ze spoilerami?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.