07.10.2019 10:08

Kim jest Brooke w "AHS: 1984" i jaki ma związek z "Coven"? Ciekawa teoria fanowska

Fani "American Horror Story" nie próżnują. Powstała ciekawa teoria związana z dziewiątym sezonem, dotycząca tego kim naprawdę jest Brooke.

Foto: materiały prasowe/ FX
Foto: materiały prasowe/ FX

Za nami trzy odcinki najnowszego sezonu "American Horror Story", którego akcja rozgrywa się latem 1984 roku. Ale czy na pewno? Fani serialu stworzyli ciekawą - i jak najbardziej prawdopodobną - teorię. Jej główną bohaterką jest Brooke Thompson, grana przez Emmę Roberts. Kim naprawdę jest piękna brunetka i jak jej postać łączy się z poprzednimi sezonami?

"American Horror Story: 1984" - kim jest Brooke?

Dziewiąty sezon "American Horror Story" to rasowy slasher i spełnienie marzeń fanów kina grozy lat osiemdziesiątych. W pierwszych epizodach fabuła nie jest szczególnie odkrywcza - seryjny morderca (a właściwie dwóch) terroryzuje grupę młodych osób. Fani zaczęli się jednak zastanawiać, czy akcja serialu faktycznie rozgrywa się na letnim obozie w 1984 roku. Jak głosi fanowska teoria, bohaterowie najnowszego "AHS" to tak naprawdę aktorzy, którzy kręcą filmowy slasher. Miałoby to stanowić połączenie z poprzednimi sezonami, a konkretnie "Sabatem" i "Apokalipsą". Wszystko za sprawą postaci Brooke, która zgodnie z teorią jest jedynie fikcyjną postacią, w którą wciela się nie kto inny, jak Madison Montgomery, którą również grała Emma Roberts.

Foto: kadr z serialu "American Horror Story"/ FX

Madison Montgomery, zanim dołączyła do Akademii Panny Robichaux, była aktorką. W "Apokalipsie" dziewczyna znajduje się w swoim prywatnym Piekle, gdzie pracuje w sklepie i żali się jednej z klientek, że miała wystąpić w nadchodzącym filmie z Michaelem Myersem. Wówczas ta informacja wydawała się niczym innym, jak tylko oczkiem puszczonym do fanów kina grozy. Michael Myers to bowiem słynny morderca z kultowego slashera "Halloween". Teraz fani twierdzą, że była to zapowiedź występu Madison w filmie "1984".

Czy gwiazda „American Horror Story” wywołała ducha podczas kręcenia jednej ze scen serialu?
Czy gwiazda „American Horror Story” wywołała ducha podczas kręcenia jednej ze scen serialu?
Przeczytaj także Czy gwiazda „American Horror Story” wywołała ducha podczas kręcenia jednej ze scen serialu?

Twórcy teorii zakładają również, że wskazówka ukryta została już w teaserze najnowszego sezonu. Widzimy w nim zdjęcia próbne kolejnych postaci. Widzowie zakładali, że przedstawia on m.in. Emmę Roberts przymierzającą się do roli Brooke. W rzeczywistości miała to być jednak Madison Montgomery.

Zobacz też: 10 najlepszych seriali grozy w historii

Co sądzisz o tej teorii?

Tagi: News Seriale American Horror Story