Kingpin powróci w trzecim sezonie „Daredevila”

Kamil Kacperski
26.10.2017 12:11
Kingpin powróci w trzecim sezonie „Daredevila” Fot. materiały promocyjne

Vincent D’Onofrio ponownie wcieli się w postać charyzmatycznego gangstera trzęsącego całym Nowym Jorkiem. Będzie się chciał zemścić na Murdocku i spółce?

Wilson Fisk, zwany również Kingpinem, był głównym przeciwnikiem Daredevila w pierwszym sezonie emitowanego na Netflixie serialu ze stajni Marvela. Później powrócił również do drugiego sezonu, w którym jednak jego udział ograniczył się jedynie do epizodycznych występów, a najwięcej czasu ekranowego spędził z Punisherem, w którego wciela się Jon Bernthal.

Powrót Vincenta D’Onofrio może oznacza również, że trzeci sezon „Daredevila” może skupić się na historii z serii komiksów „Daredevil: Born Again”. W nich Wilson Fisk dowiaduje się, że Daredevil to tak naprawdę Matt Murdock i w ramach zemsty biznesmen postanawia przekształcić życie prawnika-superbohatera w piekło. Za pomocą swoich wpływów zabiera Mattowi wszystkie jego rzeczy materialne – konta bankowe, mieszkanie, a także prawo do wykonywania zawodu prawnika.

Jednocześnie Murdock zaczyna wariować i cierpieć na przeróżne paranoje, które powodują że oprócz bycia bezdomnym, prawnik nie potrafi kontrolować już swojej agresji, co tylko komplikuje mu życie.

Są to jednak na razie tylko teorie, twórcy nie muszą oprzeć fabuły na jednej serii komiksów, mogą czerpać z różnych źródeł i złączyć je w jedną wielką całość. Tajemnicą pozostaje również data premiery nowego sezonu „Daredevila”. Według większości doniesień najpierw dostaniemy drugi sezon „Jessiki Jones”, potem „Luke’a Cage’a”, a na końcu dopiero nowy sezon perypetii Matta Murdocka.

Przewiduje się, że premiera trzeciego sezonu „Daredevila” na Netflixie odbędzie się pod koniec 2018 roku lub nawet na początku 2019 roku.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.