Kinowe uniwersum "Angry Birds" się poszerza. Netflix stworzy serial z wkurzonymi ptaszkami w roli głównej
26.03.2020 10:25
Kinowe uniwersum "Angry Birds" się poszerza. Netflix stworzy serial z wkurzonymi ptaszkami w roli głównej Fot. Sony Pictures Animation - Columbia Pictures - Rovio Animation/Co

Według najnowszych informacji Netflix pracuje nad serialem "Angry Birds", który będzie uzupełnieniem kinowych przygód bohaterów słynnej gry mobilnej.

Wygląda na to, że popularność serii Angry Birds nie skończy się nigdy! Po wielu odsłonach gier wideo i dwóch kinowych filmach przyjdzie czas na serial, za który odpowie platforma Netflix.

"Angry Birds"  - Netflix stworzy serial animowany

Jak donosi Deadline, Netflix zamówił serial animowany zatytułowany "Angry Birds: Summer Madness". Produkcja będzie uzupełnieniem filmów kinowych opowiadających o bohaterach słynnej serii gier na komórki.

Przeczytaj także

Za produkcję serialu "Angry Birds" odpowie brytyjskie studio Cake Entertainment oraz deweloperzy z Rovio Entertainment - firmy, która stworzyła popularną markę. Według podanych informacji serial ma się składać z 40 krótkich odcinków, których bohaterami będą znani z gier i filmów Red, Bomb i Chuck. Tytułowe ptaki wybiorą się na letni obóz prowadzony przez Potężnego Orła, gdzie prawdopodobnie dojdzie do kolejnego porwania.

Przeczytaj także

Chociaż serial ma być uzupełnieniem kinowego uniwersum zapoczątkowanego animacją "Angry Birds Film" z 2016 roku, na razie nie potwierdzono, czy w netfliksowskiej produkcji pojawi się obsada głosowa znana z kin. Zaradzono natomiast, że główni bohaterowie serialu będą wyglądać trochę inaczej, niż zostali ukazani w dwóch częściach filmu. Twórcy przekonują też, że serial ma być wprowadzeniem do pełnometrażowych historii, więc osoby, które ni wdziały filmu, nie powinny czuć się zagubione. Niewykluczone, że serial "Angry Birds" będzie prequelem kinowej serii. 

Przeczytaj także

"Angry Birds: Summer Madness" - kiedy premiera na Netflix?

Prace nad serialem są na początkowym etapie. Twórcy nie podali dokładnej daty premiery "Angry Birds: Summer Madness". Wiadomo jedynie, że produkcja zadebiutuje na platformie Netflix latem 2021 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Gwiazdy "Batmana" i "Gry o tron" dołączyły do obsady "He-Mana". Jakie postacie zagrają?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.