Kit Harington trafił do specjalistycznego ośrodka. Aktor nie radzi sobie z emocjami po zakończeniu "Gry o tron"

29.05.2019 11:57
Kit Harington trafił do specjalistycznego ośrodka. Aktor nie radzi sobie z emocjami po zakończeniu "Gry o tron" Fot. Kit Harington, Invision/Invision/East News

Finał "Gry o tron" nie był łatwym przeżyciem zarówno dla fanów serialu, jak i występujących w nim aktorów. Okazuje się, że do tego grona należy też Kit Harington.

Finałowy sezon "Gry o tron" spotkał się z olbrzymią falą krytyki ze strony fanów. Nie zmieniło to faktu, że wielu z nich poświęciło serialowi wiele czasu i energii, związując się emocjonalnie z bohaterami. Finał ich ukochanego serialu do tego stopnia uderzył w uczucia fanów, że jedna z brytyjskich stron internetowych zaoferowała swą pomoc w przejściu przez ten jakże trudny okres.

Kit Harington zasięgnął pomocy specjalistów z powodu finału "Gry o tron"

Okazuje się, że zakończenie "Gry o tron" było ciężkim doświadczeniem również dla aktorów wcielających się w najważniejsze serialowe postacie. Nie tak dawno informowaliśmy o problemach z depresją, które dosięgnęły Emilii Clarke, odtwórczyni roli Daenerys Targaryen. Teraz okazuje się, że brytyjska aktorka nie jest w swych problemach odosobniona. Kit Harington również zdecydował się na zasięgnięcie fachowej pomocy w celu uporania się z zakończeniem zdjęć do "Gry o tron".

Przeczytaj także

Jak donosi portal Page Six, odtwórca roli Jona Snow spędził ostatni miesiąc w specjalistycznym ośrodku, by "uporać się ze stresem, wyczerpaniem jak i również problemem alkoholowym". Zgodnie z oświadczeniem jego przyjaciela, Kit Harington bardzo przeżył zakończenie pracy nad serialem, z którym związany był od wielu lat:

Zdał sobie sprawę, że to jest to – to jest naprawdę koniec. Było to coś nad czym pracowali bardzo ciężko od wielu lat. Przyszedł w końcu moment, w którym zaczął zadawać sobie pytanie "co dalej?".

Foto: kadr z filmu "Gra o tron: Ostatnia warta" Fot. Foto: kadr z filmu "Gra o tron: Ostatnia warta"

Sam Kit w wielu wywiadach wspominał, jak trudnym przeżyciem było dla niego zakończenie prac nad serialem. W rozmowie z Esquire opowiedział o tym, co czuł podczas ostatniego dnia zdjęć:

Ostatniego dnia czułem się dobrze… czułem się dobrze… czułem się dobrze… a wtedy nadszedł czas nakręcenia ostatniej sceny z moim udziałem i zacząłem reagować bardzo emocjonalnie.

Nagle przyszedł moment, w którym krzyknęli "Cięcie!" i po prostu… pękłem. Był to napad ulgi i żalu, że już nigdy nie będę miał okazji zrobić tego ponownie.

Foto: kadr z filmu "Gra o tron: Ostatnia warta" Fot. Foto: kadr z filmu "Gra o tron: Ostatnia warta"

Brytyjczyk już wcześniej, przed premierą 6. sezonu "Gry o tron", wspominał w licznych rozmowach z mediami o swoim ciężkim stanie emocjonalnym związanym z serialem. Mówił o poczuciu niepewności i stresu po zabójstwie Jona Snow, gdy nie wiedział, czy faktycznie wróci do serialu. Okres między 5. a 6. sezonem określił jako najcięższy i najmroczniejszy czas w swoim życiu.

Foto: materiały prasowe Fot. Foto: materiały prasowe

Teraz, zgodnie z doniesieniami Page Six, Kit Harington poddawany jest psychologicznemu coachingowi, ćwiczy medytację i terapię poznawczo-behawioralną w celu zwalczania stresu i radzenia sobie z negatywnymi emocjami w specjalistycznej placówce. Żona aktora - Rose Leslie którą poznał na planie "Gry o tron" - ma służyć pomocą i dzielnie wspierać męża w tym trudnym okresie.

Zobacz też: Kit Harrington twierdzi, że "8. sezon Gry o tron załamał aktorów"

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.