Kleszcz powraca w drugim sezonie serialu Amazon

Sergiusz Kurczuk
18.01.2018 16:45
Kleszcz powraca w drugim sezonie serialu Amazon Fot. kadr z serialu Kleszcz

Łycha! Jeden z najbardziej zwariowanych superbohaterów powróci w drugim sezonie serialu „Kleszcz”. Amazon oficjalnie zamówił nowe odcinki. 

Jeśli dorastaliście w latach 90., na pewno kojarzycie Kleszcza - wielkiego, niebieskiego superbohatera, który nie grzeszył rozumem. Głosem rozsądku był jego współlokator i pomocnik w jednej osobie - przebrany z ćmę księgowy Artur. Serial Fox Kids oparty na naśmiewających się z nurtu superbohaterskiego komiksie stał się kultowy, dzięki pełnej absurdalnego humoru fabule i dziwacznych postaciach nabijających się z największych herosów. W 2017 roku platforma Amazon powołała do życia serial opowiadający o Kleszczu.

Kleszcz - kiedy 2. sezon?

Jak donosi serwis Screen Rant, platforma Amazon dała zielone światło na produkcję drugiego sezonu serialu. Do prac nad serialem powrócą jego twórca, (który jednocześnie stworzył postać Kleszcza) Ben Edlund oraz wcielający się w głównego bohatera Peter Serafinowicz. Nie zabraknie również jego wiernego towarzysza, którego zagrał Griffin Newman. Reszta obsady zostanie ogłoszona wkrótce. 2. sezon ma się składać z 10 odcinków i ma się pojawić jedynie na platformie Amazon Prime w 2019 roku. 

Kleszcz i Artur Fot. foto: kadr z serialu Kleszcz

Serial został bardzo pozytywnie odebrany przez krytykę i widzów. Na portalu Rotten Tomatoes dostał aż 93%. Ten sukces spowodował, że szefowie studia zdecydowali się na kontynuację. Sharon Yugado, która ma pod swoją opieką oryginalne seriale Amazon, skomentowała drugi sezon „Kleszcza”. 

Ben stworzył spektakularny hit, a Peter i Griffin powołali Kleszcza i Artura do życia. Nie możemy się doczekać, żeby dać fanom wkrótce więcej uniwersum Kleszcza. 

Edlund również wypowiedział się na temat kolejnych przygód stworzonego przez niego herosa.

Jest bardzo podekscytowany, że Amazon chce kontynuować tą szaleńczo owocną współpracę, że pozostanie ta wspaniała obsada i że poszerzymy ten mit.  

„Kleszcz” to nie jedyny serial Amazona, na który czeka rzesza fanów. Platformie udało się kupić prawa do „Władcy Pierścieni” i wkrótce do życia zostanie powołany głośna produkcja na podstawie twórczości Tolkiena

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.