25.01.2019 12:15

"Knightfall" - pojawił się zwiastun serialu z Markiem Hamillem w roli templariusza

Luke Skywalker we własnej osobie pojawił się w 2. sezonie serialu History opowiadającym o rycerzach zakonu Templariuszy. Oto jak Mark Hamill prezentuje się w roli mistrza Talusa.

Mark Hamill
foto: kadr z serialu Mark Hamill

Mark Hamill, znany również jako Luke Skywalker oraz animowany Jokera, zamieni miecz świetlny i pistolety z konfetti na tarczę, miecz i kolczugę. Stacja History poinformowała w 2018 roku, że powstanie 2. sezon serialu "Knightfall", który opowiada o politycznych i fizycznych przepychankach zakonu templariuszy. W nowych odcinkach pojawi się Mark Hamill - mężczyzna wciela się w postać Talusa, zahartowanego żołnierza templariuszy, który będzie szkolił młodych rycerzy zakonu.

Talus to zaprawiony w boju rycerz templariuszy, który brał udział w krucjatach i przez 10 lat znajdował się w niewoli na terenie Świętej Ziemi. Po powrocie do domu zajął się treningiem nowych rekrutów zakonu. Tak wojownik prezentuje się w akcji w nowym spocie promującym serial "Knightfall":

Mark Hamill jako templariusz

Głównym bohaterem "Knightfall" jest Landry grany przez Toma Cullena. Mężczyzna jest ambitnym rycerzem zakonu, którego głównym celem jest zmotywowanie jego braci do poszukiwań Świętego Graala, o którym prawdopodobnie słyszeliście. Chociażby z filmu "Monty Python i Święty Graal". 

Serial "Templariusze" to obok "Wikingów" najsłynniejszy serial History Channel. W grudniu 2017 pojawił się pierwszy sezon produkcji. Serial, jak wskazuje jego tytuł, opowiada o najbardziej tajemniczym, wpływowym i zamożnym zakonie średniowiecza, którego zadaniem była ochrona Świętego Graala. Głównym bohaterem serialu jest Landry du Lauzon, w którego wciela się Tom Cullen. W obsadzie "Knightfall" znaleźli się także Jim Carter, Pádraic Delaney, Simon Merrells, Sabrina Bartlett, Ed Stoppard, Olivia Ross, Julian Ovenden, Bobby Schofield i Sarah-Sofie Boussnina.

Showrunnerem 2. sezonu "Templariuszy" został Aaron Helbing. Premiera zapowiadana jest w 2019 roku na History Channel. W Polsce serial można oglądać na HBO GO.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Mark Hamill Luke Skywalker