02.05.2019 15:51

Kontynuacja filmu "Willow" nowym serialem Disney+

Według najnowszych informacji słynny film fantasy Rona Howarda pod tytułem "Willow" ma szansę na kontynuację, która trafi na platformę streamingową Disney+.

Willow
foto: materiały promocyjne

Ponad 30 lat temu na ekrany kin weszła produkcja fantasy pod tytułem "Willow". Opowiadała o tytułowym bohaterze - karle, marzącym by zostać potężnym czarodziejem, który odnajduje porzucone dziecko. Według przepowiedni dziewczynka miała zakończyć rządy złej królowej Bavmordy. Produkcja w reżyserii Rona Howarda weszła do klasyki filmów fantasy i zyskała grono wiernych fanów, którzy od dawna czekają na kontynuację przygód Willowa Ufgooda. Całkiem możliwe, że ich marzenia w końcu się spełnią i czarodziejski karzeł powróci w nowym serialu platformy Disney+. 

Foto: Disneyplus.com
Foto: Disneyplus.com
Przeczytaj także Disney Plus: Znamy cenę, datę premiery i ofertę platformy streamingowej Disneya

"Willow" - sequel filmu jako nowy serial Disney+?

Jak podaje Variety, Howard jest na etapie rozmów z przedstawicielami powstającej platformy. Filmowiec był gościem podcastu Happy Sad Confused, gdzie potwierdził, że pertraktacje są na dość zaawansowanym poziomie. Świadczy też o tym fakt, że Howard pracuje już nad scenariuszem do nowego "Willowa" z Jonathanem Kasdanem - scenarzystą filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Fani produkcji fantasy powinni być również zadowoleni z faktu, że w tytułowego bohatera ponownie wcieli się Warwick Davis

"

Warwick jest bardzo fajny i dobry, a dodatkowo jest bardzo dobrym aktorem. Mam nadzieję, że będziemy mieli szansę zobaczyć dorosłego Willowa w akcji.  "

O potencjalnym sequelu "Willowa" plotkowano już od jakiegoś czasu. Chociaż do tej pory nie powstała filmowa kontynuacja przygód karła, w 1995 roku światło dzienne ujrzała książkowa trylogia pod tytułem "Chronicles of the Shadow War". Jej autorem jest Chris Claremont - słynny twórca komiksów o X-Men. Powstająca produkcja prawdopodobnie nie będzie adaptacją wyżej wspomnianych powieści, ponieważ skupiały się one bardziej na Elorze Danan - dziewczynie, którą Willow uratował w filmie. Prawdopodobnie po powstaniu sequelu "Willowa" z "Chronicles of the Shadow War" stanie się to samo, co ze Star Wars Expanded Universe po powstaniu nowej trylogii "Gwiezdnych wojen" - przestanie należeć do kanonu. 

"Willow 2" - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy kontynuacja "Willowa" miałby trafić na platformę Disney+. Serwis wystartuje dopiero pod koniec roku 2019 i pierwszą produkcją debiutującą na Disney+ będzie inna produkcja Lucasfilm - serial "The Mandalorian". W planach platformy są również seriale Marvela dziejące się w świecie MCU. Fani karła muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

>>Zobacz też: Disney Plus - wiemy, co pojawi się na platformie w 2019 roku<<

Czy "Willow" powinien doczekać się kontynuacji?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Ron Howard Disney Plus