30.11.2019 15:22

„Korona królów” w japońskiej telewizji. Zobacz tamtejszy zwiastun [WIDEO]

Jaki kraj, tak „Gra o tron” – takie opinie o „Koronie królów” królowały w polskim internecie po premierze serialu TVP. Telenowela historyczna bardziej podoba się za granicą, niż w swoim rodzimym kraju. Emisja serialu zaczęła się w Japonii.

Korona królow
foto: kadr z wideo Facebook

Produkcja TVP całkiem dobrze radzi sobie za granicami naszego kraju. Postrzegana u nas głównie przez pryzmat wyborów artystycznych wynikających z ograniczeń budżetowych „Korona królów” traktowana jest jako nieudana próba stworzenia polskiej „Gry o tron”.

TVP nie miała jednak takiej ambicji: „Korona królów” to telenowela historyczna, pełnymi garściami czerpiąca z podobnych tureckich produkcji. I podobnie jak pierwowzory, wciąga widzów w wielu krajach.

„Korona królów” podbije Europę? Serial będzie emitowany na Węgrzech
„Korona królów” podbije Europę? Serial będzie emitowany na Węgrzech
Przeczytaj także „Korona królów” podbije Europę? Serial będzie emitowany na Węgrzech

„Korona królów” zawędrowała nawet do Japonii. W Kraju Kwitnącej Wiśni do oglądania polskiej produkcji zachęca zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Japoński zwiastun „Korony królów”. Polski system eksportowym hitem

Przygody Kazimierza Wielkiego i jego dworu zaczęły fascynować widzów jednej z japońskich stacji telewizyjnych. Oto, w jaki sposób promowana jest „Korona królów” w Japonii:

Japończycy nie stronią od pokazywania języka polskiego, co słychać w przebijających się przez entuzjastycznie opowiadającą o serialu lektorkę dialogach.

„Korona królów” emitowana jest w Japonii w porze dla dojrzałych amatorów egzotycznej z punktu widzenia mieszkańców Azji słowiańskiej kultury. Nie wiadomo jeszcze, jaką dokładnie oglądalnością cieszy się tam serial TVP.

Zobacz także: Kazimierz zdradza Aldonę. Kolejna rozbierana scena w „Koronie królów” 

Jak się wam podoba japońska Korona królów?

Tagi: Seriale Korona królów