09.04.2020 10:33

Koronawirus: Elmo pocieszy widzów "Ulicy Sezamkowej" w specjalnym odcinku na temat pandemii

Z powodu pandemii koronawirusa powstał specjalny odcinek programu "Ulica Sezamkowa", w którym Elmo u boku gwiazd kina uspokoi i uświadomi dzieci z całego świata.

Ulica Sezamkowa
foto: EAST NEWS

Pandemia koronawirusa to nie przelewki. Kryzysowa sytuacja może przerazić szczególnie najmłodszych, którzy nie do końca rozumieją, co się właściwie dzieje. Z tego powodu do akcji wkracza niezawodna "Ulica Sezamkowa" z Elmo na czele.

Koronawirus - "Ulica Sezamkowa" walczy z pandemią

Legendarny program dla dzieci słynie z podejmowania niezwykle ważnych tematów. Dzięki temu mali widzowie są w stanie zrozumieć złożoności otaczającego ich świata.

Sesame Street: Respect World
Sesame Street: Respect World
Przeczytaj także Postacie z "Ulicy Sezamkowej" rozwiązały konflikty z "Gry o tron" i "Westworld" w 3 minuty. Zobacz uroczą akcję HBO

Nie inaczej jest w przypadku pandemii COVID-19. Twórcy "Ulicy Sezamkowej" ogłosili, że niebawem wyemitują specjalny półgodzinny odcinek zatytułowany "Sesame Street: Elmo’s Playdate". Ma on za zadanie pomóc rodzinom w walce z kryzysem wywołanym epidemią. Twórcy skupią się nie tylko na wyjaśnieniu pandemii, ale również poruszą inny ważny temat - niestrudzoną walkę wszystkich osób, które są na pierwszej linii frontu  - lekarzy, pracowników ratownictwa medycznego, pielęgniarek i innych osób, które nie zamknęły się w domach z powodu wykonywanego zawodu. 

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Avengers kontra koronawirus. Zobacz niesamowitą grafikę, składającą hołd lekarzom

Twórcy zapowiadają, że celem "Sesame Street: Elmo’s Playdate" jest sprawienie, by dzieci troszczyły się o otaczające jej osoby. Odcinek ma też pomóc rodzicom "stworzenie owego sensu normalności". Bohaterami będą oczywiście mieszkańcy tytułowej ulicy z czerwonym stworkiem Elmo na czele, ale w odcinku pojawią się również goście specjalni. Aktorzy Lin-Manuel Miranda, Anne Hathaway i Tracee Ellis Ross pomogą w wytłumaczeniu zjawiska pandemii oraz udzielą się wokalnie we wstawkach musicalowych. Całość ma mieć formę wideokonferencji, uzmysławiając dzieciom, jak ważny jest społeczny dystans.

Co sądzisz o odcinku specjalnym "Ulicy Sezamkowej"?

Dave Grohl w Ulicy Sezamkowej
Dave Grohl w Ulicy Sezamkowej
Przeczytaj także Dave Grohl wystąpił w "Ulicy Sezamkowej" i wykonał "Here We Go Song" [WIDEO]

"Sesame Street: Elmo’s Playdate" - kiedy premiera?

Odcinek specjalny "Ulicy Sezamkowej" zadebiutuje jednocześnie na kilku platformach należących do WarnerMedia - na antenach stacji ET, HBO, HBO Latino, Boomerang, Cartoon Network, TBS, TNT, truTV i PBS już 14 kwietnia 2020 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy "Sesame Street: Elmo’s Playdate" trafi do Polski.

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także HBO Max - oto wszystkie seriale i filmy, które pojawią się na platformie

Zobacz też: Czy Bert i Ernie z „Ulicy Sezamkowej” są gejami? Zdania są podzielone

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Film Seriale Ulica Sezamkowa koronawirus